Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

кінотеатр "Львів"

кінотеатр "Львів"

Вівторок, 28 лютого 2017, 16:58

За два мільйони доларів кінотеатр "Львів" можуть перетворити у науково-культурний центр

Інвестиції у такий мільтидисциплінарний центр мають окупитися вже через 5 років.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила директорка департаменту культури та релігій Львівської облдержадміністрації Христина Береговська, передає кореспондент Варіантів.

Департамент культури Львівської облдержадміністрації працював над конценпцією розвитку кінотеатру "Львів".

За словами Христини Береговської, загалом ідей щодо порятунку кіноустанови надійшло три: Львівського кіноклубу, директорки кінофестивалю Wiz-Art Олі Райтер та директора Львівського палацу мистецтв Юрія Гнатковського.

"Тож спільно з Юрієм Гнатковським ми розробляли дуже цікаву концепцію мільтидисциплінарного науково-освітнього культурального центру. Тобто кінотеатр "Львів" мав би поєднати науку і культуру. Мова йде про абсолютну реновацію самого простору кінотеатру, який має супроводжувати новітня скляна архітектура, насаджена на діючу будівлю. Кінотеатр як функція також була б збережена, але сама установа набула би більш широкого функціонального призначення", – розповіла Христина Береговська.

Відтак, на реалізацію такого мультидисциплінарного центру потрібно 1,9 мільйона доларів: у 900 тисяч доларів обійшовся б ремонт самого кінотеатру, ще мільйон доларів коштує необхідне обладнання.

"Є різні шляхи реалізації такої ідеї: будівля кінотеатру може перейти в концесію на 49 років, її можуть здати в оренду або навіть передати на баланс Львівського палацу мистецтв. Як на мене, найкращим варіантом було б те, щоб кінотеатр став філіалом палацу мистецтв, тоді він був би справді майданчиком сучасного культурного розвитку", – зауважила Береговська.

За попередніми підрахунками, інвестиції у такий мільтидисциплінарний центр окупляться вже через 5 років. 

Зазначимо, кінотеатр "Львів" перебуває у занедбаному стані. Жодних коштів із місцевого бюджету установа не отримує, відтак перебуває на самоутриманні.

Тому ще наприкінці 2015 року Львівська обласна рада оголосила конкурс проектів із відновлення кінотеатру. Тоді ж директор кінотеатру Мирослав Аренович подав кошторис, згідно з яким на проведення ремонтних робіт у будівлі потрібно майже 32 мільйони гривень. Таку суму львів’яни вважали завищеною.

А сам Мирослав Аренович дотепер не прозвітував перед депутатами облради про діяльність кінотеатру "Львів" за 2015 рік – І півріччя 2016 року. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.