Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Львівська облрада

Львівська облрада

Вівторок, 10 жовтня 2017, 16:40

Облрада Львівщини просить уряд долучитися до порятунку Стебника

Львівські депутати звернулися до уряду з проханням виділити кошти на ліквідацію провалля поблизу Стебника та вирішити питання з діяльністю "Полімінералу".

Сьогодні на сесії Львівської обласної ради депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів України щодо кризової екологічної ситуації, яка склалася внаслідок діяльності ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал".

Депутати пропонують створити урядову комісію для вирішення проблем, які виникли через роботу "Полімінералу" та бездіяльність Фонду держмайна України, у власності якого перебуває рудник №2, де утворилося провалля.

Також у зверненні йдеться про виділення коштів на подолання наслідків карстового провалу породи, рекультивацію рудників у шахтах та запобігання подольшого руйнування.

Окрім цього, депутати наголошують на необхідності вирішення ситуації, що виникла внаслідок невиконання умов відчуження з держвласності "Полімінералу", та призупинити користування Стебницьким калійним родовищем.

"Байдужість та бездарність Фонду державного майна України, який виступав організатором відчуження з державної власності цього підприємства, призвела до негативних екологічних наслідків, техногенних аварій та загрожує подальшим погіршенням ситуації.

Уже сьогодні потрібні значні кошти для ліквідації наслідків такої бездіяльності та уникнення можливих негативних процесів руйнування інфраструктури, яка забезпечує життєдіяльність населених пунктів, розташованих у районі підземних виробіток", – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, у ніч на 30 вересня, між містом Стебник і селом Модричі Дрогобицького району стався карстовий провал породи і землетрус. Причиною виникнення провалу є невиконання заходів консервації рудника № 2 ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал", що спричинило руйнування ціликів.

Сьогодні депутати облради погодили виділення з обласного бюджету 1,483 млн грн на моніторинг ситуації, що проводитимуть фахівці-екологи Івано-Франківського національного інституту нафти і газу, а також німецької фірми K-UTEC AG.

Детальніше про ситуацію що склалась внаслідок провалу йдеться у публікації Варіантів "Провалля під Стебником".

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.