Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

медична реформа у Львові

медична реформа у Львові

П'ятниця, 11 травня 2018, 18:00

Медичні заклади Львова в середньому підписують з львів'янами від 15 декларацій за день

У місті обговорили схему підписання договорів мешканців Львова з сімейними лікарями.

Сьогодні, 11 травня, у приміщенні 4-тої міської лікарні Львова відбувся брифінг щодо впровадження медичної реформи у місті, повідомляє кореспондент Варіантів.

За словами начальника управління охорони здоров`я Львівської міськради Володимира Зуба, усі медичні заклади Львова зареєстровані в медичній інформаційній системі Helsi або в «Доктор ELEKS».

Медична установа сама обирає з якою з цих двох систем працювати, а підписати декларацію може кожен у будь якому медичному закладі міста, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації, якщо установа підключена до системи та позначена наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря», яка, як правило, знаходиться на вхідних дверях закладу.

Для оформлення декларації необхідні оригінали документів та їх копії: паспорт, ідентифікаційний код, дітям до 14 років – свідоцтво про народження. Обов`язково потрібно мати мобільний телефон.

Спочатку лікар вносить усі дані в систему, пацієнту на мобільний телефон надходить повідомлення з кодом про підтвердження запиту створення декларації. Після чого медпрацівник роздруковує декларацію, яку пацієнт повинен детально перевірити та підписати, давши також згоду на обробку персональних даних. Один зразок договору залишається у лікаря, інший – пацієнт забирає додому. При припиненні обслуговування пацієнта в медичному закладі, копії паспорта та ідентифікаційного коду зберігаються в установі три роки після моменту розірвання декларації. У разі втрати угоди потрібно прийти до сімейного лікаря.

«Вдень ми створюємо близько 15 декларацій. Особисто в мене – 132. Проте є технічні проблеми: через затримку повідомлень сервер зависає», – пояснила сімейний лікар комунальної 4-ї міської поліклініки Львова Надія Бойко.

Також до 1 серпня уряд планує перетворити медичні заклади в комунальні некомерційні підприємства, а введення системи декларацій змінить алгоритм фінансування медичних установ.

«Зміни полягають в тому, що держава буде платити зарплатню лікарю залежно від кількості пацієнтів, які звернулися. Тобто, більше пацієнтів – більше грошей, або навпаки. Також фінансування медичних закладів тоді відбуватиметься за капітаційною ставкою, яка на 2018 рік складає 370 гривень. Тобто, за одну декларацію установа отримує 370 гривень. Прогнозують, що в 2019 році ставка буде складати 450 гривень», – відмітив Володимир Зуб.

За його словами, коли медичні установи підпишуть договір з НСЗУ, зміниться принцип фінансування. Поліклініка буде керуватися виключно державним бюджетом та тарифікаційною сіткою.

Нагадаємо, станом на сьогодні львів'яни підписали 105 тисяч декларацій з медиками.

Національна кампанія з вибору сімейного лікаря розпочалася в Україні з 1 квітня. Раніше у Львові процес підписання декларацій з лікарями відтермінували через технічні проблеми та невирішені юридичні питання оформлення договорів.

Також наприкінці квітня уряд затвердив тариф на медобслуговування у розмірі 370 грн та встановив коригувальні коефіцієнти для п'яти вікових груп.

Автор – Шептинська Анастасія

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.