Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

скульптури левів на Цвинтарі орлят

скульптури левів на Цвинтарі орлят

П'ятниця, 9 листопада 2018, 11:07

Дуда просить Порошенка вирішити ситуацію із левами на Цвинтарі орлят у Львові

Анджей Дуда звернувся до Петра Порошенка з проханням втрутитися у справу з розміщенням скульптур левів на Цвинтарі орлят у Львові та вбачає у цьому політичні мотиви.

Про це повідомляє Польське радіо.

Як заявив вчора президент Польщі Анджей Дуда, питання розміщення скульптур левів на Цвинтарі орлят у Львові пов'язане з політичними проблемами в Україні, відтак він попросив президента України Петра Порошенка втрутитися у цю справу.

"Наскільки мені відомо, влада Львова має інші політичні погляди, ніж президент, а тому є проблеми у порозумінні. Є багато важких питань, які нас турбують, але які ми будемо реалізовувати. Це нелегка справа. Ми постійно робимо зусилля, але, як ви бачите, не все вдається", – наголосив Анджей Дуда. 

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Польщі звернувся до Павла Клімкіна щодо вирішення ситуації з розміщення скульптур левів на Цвинтарі орлят у Львові, однак в уряді України вважають, що з цим має розіьратися Львівська міськрада.

Ще 25 жовтня депутати Львівської облради звернулись до Міністерства закордонних справ України, Кабінету міністрів України із закликом провести розслідування та встановити осіб, причетних до незаконного переміщення скульптур левів та встановлення їх на території Личаківського кладовища.

Міністерство культури і національної спадщини Польщі планувало цього року  "реставрувати фігури левів, які у грудні 2015 року встановили на їхньому початковому місці, де вони знаходилися від 1970-х років".

Як заявляв раніше голова українського Інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович, згідно із документом 2005 року про впорядкування польських військових похованьна території України, сторони домовилися "відмовитися від встановлення скульптур левів біля колонади".

А нещодавно Львівська обласна організація Національного корпусу заявила про те, що скульптури левів на Цвинтарі орлят варто залишити в спокою на місці. 

Історію створення та таємниці Цвинтару орлят, Ви можете прочитати в репортажі Варіантів.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.