Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Кримінал

Прокуратура внесла протест на рішення Турківської міськради про знесення меморіалу радянським воїнам

Прокуратура внесла протест на рішення Турківської міськради про знесення меморіалу радянським воїнам

http://ukranews.com

Середа, 25 квітня 2012, 10:14

Прокуратура внесла протест на рішення Турківської міськради про знесення меморіалу радянським воїнам

Органи прокуратури Львівщини внесли протест на рішення Турківської міської ради щодо перенесення пам'ятного знаку, який увічнює перемогу у Великій вітчизняній війні. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

На сесії Турківської міськради прийняли рішення про перенесення пам'ятного знаку могили воїнів, загиблих у війні 1941-1945 років, а у разі виявлення людських останків – провести ексгумацію та перепоховати їх на місцевому кладовищі.

Турківська міська рада, приймаючи таке рішення, порушила вимоги чинного законодавства, відповідно до якого такі пам'ятні знаки, що увічнюють перемогу у Великій Вітчизняній Війні, зберігаються державою, а їх руйнування чи наруга карається законом.

Окрім того, орган місцевого самоврядування недотримав визначеної законодавством процедури проведення перепоховання та ексгумації, відсутня відповідна проектна документація. Турківська міська рада не отримала дозволів або від родичів загиблих, або від спеціально уповноважених органів державного контролю про перенесення пам'ятного знаку могили воїнів, чим грубо порушено законодавство України.

У випадку відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор Турківського району звернеться до суду із заявою про визнання акту незаконним.

Нагадаємо, 4 квітня в місті Турка місцевою радою прийнято рішення про знесення меморіалу радянським воїнам, загиблим у Великій Вітчизняній війні.

Нардеп, співголова міжнародного антифашистського фронту Вадим Колесніченко звернувся до генерального прокурора з проханням опротестувати рішення місцевої ради Турки про знесення меморіалу радянським воїнам, взяти меморіал на баланс і застосувати до нього встановлені законом державних охоронні заходи.

Він скерував депутатське звернення до прем'єр-міністра України М.Азарову та Генеральному прокурору України В.Пшонці з приводу недопущення знищення меморіалу радянським воїнам, загиблим у Великій Вітчизняній війні, встановленого в м. Турка, Львівської області.

Колесніченко вважає, що рішення депутатів міськради Турки про знесення меморіалу суперечить статтям 2, 6, 8 Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» і взятим на себе Україною міжнародним зобов'язанням.

Як повідомляли «Варіанти», з аналогічним зверненням до Генпрокуратури звернувся Антифашистський комітет України.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.