Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

провалля у Стебнику

Середа, 17 липня 2019, 10:05

Львівській ОДА бракує коштів для ліквідації провалля біля Стебника

провалля у Стебнику

У Держекоінспекції заявили, що відповідальність за ліквідацію провалля під Стебником має нести саме підприємство "Полімінерал" та Фонд держмайна.

Сьогодні, 16 липня, під час апаратної наради голова Львівської ОДА Маркіян Мальський заявив, що отримав декілька звернень щодо бездіяльності ліквідації Стебницького провалля, яке виникло внаслідок обвалу у шахтах "Полімінералу" у 2017 році.

Натомість директор державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич заявив, що ця проблема не Держекоінспекції чи департаменту екології ЛОДА. 

"Це не пряма наша відповідальність, ми її повністю не знімаємо, але ми не маємо брати цей тягар тільки на себе. Є Фонд держмайна України. Але найбільша проблема – це відсутність фінансування. Ми отримали державні кошти тільки на перенесення водозабору і ліній електропередач" – заявив Микола Маланич.

За його словами головна проблема досі не усунута, додаткова загроза є ще в об'їзній дорозі. Станом на сьогодні її не роблять, оскільки відсутнє фінансування.  За самим проваллям та довколишніми територіями стежать науковці. Вони слідкують за всіма змінами, які відбуваються з породою.

"Відповідно до договорів усі повноваження щодо утримання лежать на Фонді держмайна України. Він своєю чергою як розпорядник підписав угоду, яка чітко передбачає виконання всіх заходів. Ми ж могли лише здійснювати контроль і нагляд, максимум – моніторинг" – додав Микола Маланич.

Натомість, голова Львівської ОДА Маркіян Мальський зазначив, що аби врегулювати ситуацію і з проваллям, і з будівництвом об’їзної дороги варто спробувати залучити міжнародне фінансування.

"Я попрошу, щоб мені доповіли яка є ситуація по напрацюваннях у цій сферів. Також треба розглянути можливість залучення міжнародного фінансування" – заявив Маркіян Мальський.

Нагадаємо, у ніч на 30 вересня 2017 року між Стебником і селом Модричами Дрогобицького району виник карстовий провал породи і землетрус. Внаслідок цього утворилось велике провалля. Причиною його виникнення є невиконання заходів консервації рудника № 2 ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал", що спричинило руйнування ціликів.

Внаслідок провалля виникло три першочергові питання: перенесення водогону "Гірне-Дрогобич", перенесення лінії електропередач, перенесення дороги Дрогобич-Трускавець. Створення робочої групи з розслідування обвалу ініціювала облрада наприкінці жовтня. B уряді це питання є на контролі Мінрегіонбуду.

Раніше у Львівській ОДА оприлюднили приблизні вартість і тривалість робіт з відновлення водогону, ЛЕП і дороги, що у зоні карстових провалів поблизу Стебника.

Також у квітні цього року навколо Стебницького калійного родовища встановили додаткове обладнання, щоб контролювати сейсмічну активність.

У липні 2018 року на ліквідацію одного із наслідків стебницького провалля виділили 20 мільйонів.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.