Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

центр зайнятості

Середа, 17 липня 2019, 10:45

Середньостатистичний портрет безробітного Львівщини

центр зайнятості

На Львівщині зростає потреба у робочій силі й водночас зменшується кількість безробітних. 

Про це повідомляє прес-служба Львівського обласного центру зайнятості.

Станом на 01.07.2019 року офіційно через службу зайнятості роботу шукали 12,4 тисячі безробітних, серед котрих 56,1% становили жінки.

У загальних обсягах пропозиції робочої сили області найчисельнішою була група осіб віком 55-59 років (2,1 тис. осіб або 16,9% ), 51,0% складали працівники, звільнені з підприємств, установ та організацій за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпПУ), котрі у термін до одного року після розірвання трудових відносин звернулися за сприянням у працевлаштуванні до служби зайнятості. За професійними ознаками найбільшу частку – 19,1% – склали законодавці, вищі державні службовці, керівники і менеджери. В основному лави безробітних поповнили особи з вищою освітою (59,2%) та мешканці міст (56,5%). Найбільша кількість тимчасово непрацюючих – 23% загальної чисельності безробітних в області – зареєстрована у Львівському міському центрі зайнятості.

"Узагальнюючи ці дані, можна окреслити середньостатистичний портрет безробітного Львівщини. Це – жителька міста Львова віком 55-59 років з повною вищою освітою, котра останнім часом обіймала керівні посади, ймовірно навіть в органах місцевої влади, звільнилася з роботи за згодою сторін відповідно до п. 1 ст. 36 Кодексу Законів про працю України. Допоможе їй повернутися до трудової діяльності кар’єрний радник, котрий проаналізує рівень конкурентоспроможності на ринку праці своєї підопічної і разом з нею складе покроковий план працевлаштування, враховуючи досвід, професійні знання, наміри та побажання особи, зіставивши їх із пропозиціями місцевих працедавців" - повідомляє директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк.

За його словами завдяки запровадженню інституту кар’єрного радника, застосуванню індивідуального підходу до потреб та можливостей кожного клієнта цьогоріч (порівняно з аналогічним періодом торік) вдалося зменшити з 145 до 140 календарних днів середню тривалість безробіття, а також на 12 днів (до 101) скоротити термін пошуку місця праці (без урахування терміну проходження профнавчання).

Довідково: у січні-червні п. р. фахівці служби зайнятості посприяли знайти роботу 23,3 тис. осіб, у тому числі 7,5 тис. безробітних, 102 особи скористалися консультаційною та фінансовою допомогою для започаткування власної справи, 2,9 тис. осіб залучено до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру, а 4,4 тис. жителів області охоплено професійним навчанням.

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.