Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Андрій Садовий

Середа, 24 липня 2019, 10:59

Садовий шукає машину часу для відновлення мозаїки Патика

Андрій Садовий

Місцеві фахівці вкотре запевнили міського голову Львова Андрія Садового у можливому відновленні знищеної мозаїки магазину "Океан".

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Вчора, 23 липня, відбулася зустріч міського голови Львова Андрія Садового з реставраторами та художниками щодо ситуації, яка трапилася з мозаїкою колишнього магазину "Океан". Міський голова запевнив, що для міста важливим є відновлення цього мистецького твору та застосування до забудовника найсуворішого покарання.

"Якщо технічно і з мистецької точки зору мозаїку можна відновити, то це треба зробити. Зараз на місці зупинили всі роботи. Інспекція розглядає питання про скасування дозволу на будівництво. Забудовник має землю в оренді. На сесію пропонується винести ухвалу про скасування цієї оренди. Це великий удар по іміджу міста та будівельної галузі загалом" – наголосив міський голова Андрій Садовий.

Позавчора, 22 липня, провели дослідження і виявили, що наразі збережено 10-11% мозаїки. Автор знищеного мистецького твору на стіні колишнього магазину "Океан" Олег Патик, син відомого львівського художника Володимира Патика, зазначив, що відновити мозаїку можливо.

"Можливість відновлення мозаїки існує. Можна робити реконструкцію. Треба обговорити, хто це буде фінансувати, а також винести на громадське слухання питання, що робити з площею" – повідомив Олег Патик.

                                              (Фото Львівської міської ради)

Львівська міськрада вимагає найсуворішого покарання для забудовника, який не дотримався умов договору.

"Нам треба провести ще не один круглий стіл, бо цей акт вандалізму має бути зафіксований, має бути покарання для тих, хто зруйнував мозаїку. Закон в Україні не передбачає покарань, тому Львів повинен подати свої пропозиції щодо змін до законодавства. Треба продумати такий документ і від громади міста звернутись до нового парламенту" – додав Садовий.

Нагадаємо, 18 липня інспекція держархбудконтролю отримала доручення на проведення позапланової перевірки будівлі колишнього магазину "Океан" на предмет дотриманні містобудівного законодавства. 

Інспекція Держархбудконтролю перевірила будівлю і виявила, що забудовник справді знищив історичну мозаїку, але компанія обіцяє відновити її в тому ж орнаменті. 19 липня виконавчий комітет Львівської міськради скасував містобудівні умови і обмеження цьому забудовнику.

Додамо, 22 липня на порталі е-петицій Олеся Домарадзька зареєструвала петицію з вимогою оприлюднити план реконструкції магазину "Океан" у Львові, затверджений компетентними органами містобудування.

Зазначимо, маркет "Океан" був збудований у 1982 році. Мозаїку з рибами було створено на основі ескізу відомого львівського художника Володимира Патика. У 2012 році Варіанти поспілкувалися з митцем.

Володимир Патик помер 2016 року на 90 році життя.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.