Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

паспорт

UATV

Вівторок, 13 серпня 2019, 14:13

Зеленський спростить отримання українського паспорта для російських дисидентів

паспорт

Зеленський звільнив переслідуваних росіян та іноземних захисників України від необхідності подати зобов'язання припинити іноземне громадянство.  

Про це повідомляє Українська правда.

Президент Володимир Зеленський підписав указ, спрямований на спрощення отримання громадянства України іноземцями, які захищали країну, та росіянами, яких на батьківщині переслідують через політичні переконання.

Указ вносить зміни до чинного порядку подання заяв для отримання українського громадянства. Зокрема, в ньому згадуються іноземці або особи без громадянства, які брали участь у захисті України, та росіяни, які зазнали політичних переслідувань.

Указ передбачає, що такі особи мають подати декларацію про відмову від попереднього громадянства.

Пізніше в Офісі президента уточнили, що президент звільнив переслідуваних росіян та іноземних захисників України від необхідності подати зобов'язання припинити іноземне громадянство.

Також Зеленський доручив Кабміну розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект, який має спростити набуття громадянства України росіянами під переслідуванням та іноземними військовими.

Крім того, у 3-місячний строк уряд має розробити законопроект про надання притулку.

Служба безпеки має перевірити дотримання Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами та консульськими установами вимога закону у сфері громадянства.

Нагадаємо, в Україні призупинили видачу біометричних паспортів до 2 травня. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.