Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Голосіївське кладовище

П'ятниця, 20 вересня 2019, 11:09

У Львові нема землі ні для кладовищ, ані для крематорію

Голосіївське кладовище

Місць для традиційних захоронень у землю на львівських цвинтарах вистачить лише на 2-3 роки, однак міськрада все ще вивчає питання щодо будівництва крематорію.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів

Вчора, 19 вересня, у Львові провели публічну консультацію щодо доцільності будівництва крематорію. 

За даними управління інженерного господарства Львова, через 2-3 роки у місті зовсім не залишиться вільних ділянок для традиційних захоронень у землю. Зараз у місті працють тільки три кладовища. І на одному з них вже проводять підхоронення. 

Відтак Львову доведеться або розширювати свою територію, або шукати альтернативні способи поховань, як то кремація. 

Зазначимо, що українське законодавство дозволяє спалювати тіло з подальшим захороненням урни. Такі послуги надають у Києві, Харкові та Одесі. Однак найближчий до Львова столичний крематорій перезавантажений і потребує негайного ремонту. Та й перевозити тіло до іншого міста дорого.  

Варто зауважити, що традиційне захоронення у землю в Україні в середньому коштує 10 тис. грн. Кремація ж обходиться у 400-900 грн (2-3 тис. грн разом з супутніми послугами, як то церемонія прощання). До того ж, нові технології кремації не завдають шкоди екології. 

Як виглядає проект крематорію, і скільки коштуватиме будівництво, поки що не відомо. Наразі Львівська міськрада продовжує вивчати досвід інших країн, а також планує проводити соціологічні опитування серед мешканців міста.

Однак на дискусії вже зазначили: крематорій має бути комунальним, відповідно до законодавства, і будувати його доцільніше поруч з існуючим кладовищем. 

Нагадаємо, вчора на сесії львівські депутати не підтримали електронну петицію про відкриття крематорію у місті, хоча міський голова Львова Андрій Садовий створив робочу групу щодо будівництва крематорію у Львові ще 19 червня. Перше її засідання відбулося в липні на якого запропонували передбачити для крематорію ділянку, площею 2,2 га поблизу Голосківського цвинтаря.

Додамо, що сільради поблизу Львова відмовилися виділити землю для будівництва крематорію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.