У селі Малі Підліски майже 100 фермерів вивезли трактори та перекрили дорогу через протест проти зняття мораторію на продаж землі.
Про це повідомила прес-служба Патрульної поліції у Львівській області.
Сьогодні, о 9:30 годині в селі Малі Підліски на трасі Київ–Чоп аграрії перекрили рух транспорту в знак протесту проти продажу земель сільськогосподарського призначення. Орієнтовно 100 фермерів привезли з собою 14 тракторів, та безперервно ходять по пішохідному переході.
"Отже близька 100 осіб ходять по пішохідному переході. Там є сільськогосподарська техніка, яка теж задіяна в акції і начебто пропускає на пішохідному переході людей. Пропускають транспорт з дітьми. Накопичення трнпортних засобів значне. На стаціонарному пості патрульні скеровують транспортні засоби в обїзд" – повідомили в патрульній поліції.
Учасники акції вимагатимуть відкликати обидва законопроєкти щодо ринку землі, (№2178, №2178-10), оскільки вони спрямовані на повну олігархізацію аграрного сектору і тотальне знищення малого та середнього фермера.
"Завтра на сесії Верховної Ради планують розгляд, які дозволять узаконити оборудки з землею крупним холдингам та аграрним підприємствам та іноземним компаніям. Це унеможливить подальший розвиток українскього села, а відповідно держава втрачає своїх годувальників, адже крупні холдинги не виробляють тру продукцію, яка потрібна українському народові" – повідомив голова Асоціації фермерів Львівщини Ярослав Кардаш.
За його словами акція є попереджувальна і триватиме годину, після чого активісти вирішать подальші дії.
Ще 7 листопада активісти анонсували масштабні акції протесту проти зняття мораторію на продаж землі у всіх областях України.
Нагадаємо, на початку вересня президент Володимир Зеленський доручив ухвалити закон про скасування мораторію на продаж землі до 1 грудня 2019 року. У зв'язку з цим у вересні активісти збирались під Львівської ОДА з протестом проти зняття мораторію.
Також, згідно з опитуванням проведеним соціологічною групою "Рейтинг", третина українців вважає, що запровадити продаж с/г земель можна тільки після всеукраїнського референдуму.
Додамо, мораторій на продаж землі введений в Україні в 2001 році. На початку жовтня 2016 року Верховна Рада продовжила його до 2018 року. 21 грудня Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі ще на 1 рік.