Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Голосківське кладовище

Голосківське кладовище

Вівторок, 24 грудня 2019, 16:09

Найбільше кремацію у Львові підтримують львів'яни у громадському шлюбі та самотні

Дві третини львів'ян, які підтримують кремацію, є самотніми (61,0%) або перебувають у громадянському шлюбі (66,7%). 

Інститут міста провів соціологічне дослідження, в рамках якого виявив ставлення львів'ян до будівництва крематорію у Львові. 

Відповідно до результатів, чим молодшими є опитані, тим більше вони пітримують альтернативні способи поховання. Серед осіб віком від 18 до 30 років за кремацію виступають 60%. У віковій групі 31−45 до спалювання нормально ставляться вже менше людей –  57,6%. Серед них чоловіки підтримують кремацію більше, ніж жінки.

Крім того, дослідження показало, що конфесія не впливає на ставлення львів'ян до будівництва крематорію. Різниця між позиціями греко-католиків і тих, хто відвідує автокефальну церкву незначна – всього 4%. Тобто для кожного другого релігійного мешканця Львова біопоховання є лише одною з альтернатив, а не правилом.

Дві третини опитаних львів'ян, які позитивно ставляться до будівництва крематорію, є самотніми (61,0%) або перебувають у громадянському шлюбі (66,7%). 

"Припускаємо, що це пов’язано із стилем життя цих когорт, які є більшою мірою мобільними та нестабільними щодо своїх планів на завтра. А ось серед опитаних, які перебувають у шлюбі, частка тих, хто підтримує біопоховання, становить 47,0%. Можливо ці люди більшою мірою вкладають символічне значення у поховання та збереження сімейної традиції, яка б гуртувала родину" –  зазначила керівниця КУ Інститут міста Тетяна Приходько. 

Зазначимо, традиційне поховання у Львові коштує ~ 8 тис грн (без поминального обіду та панахиди). Вартість всієї послуги у Києві становить 4,3 тис. грн (з них процедура саме спалення – 445 грн, а урна – 830,00 грн).

Нагадаємо, 19 вересня у Львові провели публічну консультацію щодо доцільності будівництва крематорію. 

За даними управління інженерного господарства Львова, через 2-3 роки у місті зовсім не залишиться вільних ділянок для традиційних захоронень у землю. 

Додамо, за день до цього львівські депутати на сесії не підтримали електронну петицію про відкриття крематорію у Львові, хоча міський голова Андрій Садовий створив робочу групу щодо будівництва крематорію ще 19 червня. Перше її засідання відбулося в липні. На ньому запропонували виокремити відповідну земельну ділянку ділянку, площею 2,2 га поблизу Голосківського цвинтаря.

Додамо, що сільради поблизу Львова відмовилися виділити землю для будівництва крематорію.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.