Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Бродівський район

uk.wikipedia.org

Четвер, 27 лютого 2020, 16:15

Львівська ОДА не дозволила створити Ясенівську ОТГ

Бродівський район

Ясенівська, Підгорецька та Пониквянська сільради Бродівського району не можуть утворити ОТГ, бо проекти рішень суперечать Конституції України.      

Про це йдеться у розпорядженні голови Львівської ОДА Максима Козицького від 25 лютого 2020 року.

Згідно з розпорядженням Максим Козицький зобов'язав затвердити висновок про не відповідність Конституції та законам України проектів рішень Ясенівської, Підгорецької та Пониквянської сільських рад Бродівського району "Про добровільне об’єднання територіальних громад".

Йдеться про добровільного об’єднання територіальних громад сіл Ясенів, Теребежі, Лучківці, Дуб’є, Дубина, Тріщуки, Новичина Ясенівської сільської ради, сіл Підгірці, Загірці Підгорецької сільської ради, сіл Видра, Орани, Пониква, Липина, Підгір’я, Горбалі, Переліски, Гаї-Суходільські, Сухота, Боратин Пониквянської сільської ради у Ясенівську сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Ясенів.

В узагальненому висновок зазначено, що утворення Ясенівської ОТГ не передбачено перспективним планом формування територій громад Львівської області затвердженим Кабміном у 2015 році, відтак утворення ОТГ не відповідає одній із основних вимог добровільного об’єднання громад.

Крім того, у констатуючих частинах розпоряджень голів сільських рад невірно вказано частину статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

"Проекти рішень Ясенівської, Підгорецької та Пониквянської сільських рад"Про добровільне об'єднання територіальних громади" не відповідають Конституції та Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад". У зв'язку з цим та відповідно до частини шостої статті 7 Закону, проекти рішень підлягають поверненню" – вказано у тексті висновку.

Нагадаємо, раніше Львівська ОДА не дозволила створити Оброшинську ОТГ та Туринківську ОТГ.

Додамо, 11 лютого на сесії Львівської обласної ради під час обговорення питання про внесення змін до перспективного плану депутат від ВО "Свободи" Руслан Кошулинський запропонував визнати роботу Львівської ОДА у питанні формування перспективних планів об'єднання громад незадовільною.

21 лютого, у Львівській облраді відбулася міжвідомча обласна робоча група з підготовки пропозицій щодо адмінтерустрою базового рівня Львівської області. Перед початком засіданя до сесійної зали зайшли понад 200 мешканців навколишніх сіл, які вимагали врахувати їхню позицію під час формування перспективних планів об'єднаних громад Львівської області.

Тоді перший заступник Василь Лозинський закрив засідання комісії з ОТГ через протести мешканців.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.