Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Оброшине

uk.wikivoyage.org

Четвер, 12 грудня 2019, 13:47

Львівська ОДА не дозволила створити Оброшинську ОТГ

Оброшине

Оброшинська, Ставчанська та Конопницька сільради поки що не можуть утворити ОТГ, бо проекти рішень суперечать Конституції України.     

Про це йдеться у розпорядженні голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського від 10 грудня 2019 року.

Згідно з розпорядженням Маркіян Мальський зобов'язав затвердити висновок про не відповідність Конституції та законам України проектів рішень Оброшинської сільської ради, Ставчанської сільської ради  та Конопницької сільської ради "Про добровільне об’єднання територіальних громад".

"Розглянувши лист Оброшинської сільської ради та додані до нього документи зобов'язую затвердити висновок про невідповідність Конституції та законам України проектів рішень Оброшинської сільської ради, Ставчанської сільської ради  та Конопницької сільської ради "Про добровільне об’єднання територіальних громад", що додається" – йдеться у розпорядженні.

В узагальненому висновок зазначено, що утворення Оброшинської ОТГ не передбачено перспективним планом формування територій громад Львівської області затвердженим Кабміном у 2015 році.

"Як вбачається із наведених до листа документів до всіх протоколів громадських обговорень внесені зміни, які затвердженні рішеннями сільських рад, що є порушенням, оскільки відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до повноважень рад не належить питання внесення та затвердження змін до протоколів громадських обговорень" – вказано у тексті висновку.

Крім цього вказано, що що проетів рішень цих сільських рад були зауваження, оскільки вони не приведені у відповідність до вимог законодавства та по тексту відрізняються між собою.

Зазначимо, що у групі "Новини Конопниці" у Facebook більшість мешканців села Конопниця проголосували за те, що хочуть приєднатися до Зимноводівської ОТГ, а не Оброшинської.

Нагадаємо, 5 грудня, на сесії Львівської обласної ради депутати схвалили зміни до Перспективного плану формування територій громад Львівської області від 2017 року до якого внесли  Оброшинську сільська громада (Оброшинська, Ставчанська, Конопницька сільради).

Зазначимо, наразі Львівська ОДА має направити на розгляд уряду ці зміни до Перспективного плану, після затвердження яких такі громади матимуть підстави для переходу на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом, адже ОТГ не отримає фінансування на соціально-економічний розвиток, якщо вона не передбачена у перспективному плані Львівщини.

Нагадаємо, у березні цього року уряд змінив Перспективний план Львівщини, уточнивши склад Гніздичівської та Жидачівської ОТГ. Перед цим уряд вносив зміни у перспективні плани формувань ОТГ Львівщини ще у липні 2017 року. 

Додамо, на початку грудня мешканці села Волиця перекрили трасу Львів – Шегині з вимогою не ліквідовувати Волицьку ОТГ, а 18 листопада мешканці Сокільників, Басівки та Годовиці влаштували пікет під будівлею Львівської ОДА з вимогою внести Сокільницьку ОТГ (Сокільники – центр, Басівка, Годовиця) в Перспективний план формування територій громад Львівської області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.