Новини

Львівська облрада

Львівська облрада попросить правоохоронців втрутитися в ситуацію довкола будівництва на пл. Ринок, 10 у Львові

Львівська облрада попросить правоохоронців втрутитися в ситуацію довкола будівництва на пл. Ринок, 10 у Львові

lviv.globalinfo.ua

Львівська облрада попросить правоохоронців втрутитися в ситуацію довкола будівництва на пл. Ринок, 10 у Львові

Вівторок, 11 грудня 2012, 14:34

Профільна комісія Львівської облради звернеться до правоохоронних органів щодо невиконання припису Міністерства культури України від 10 грудня 2012 щодо зупинення будівництва у пам’ятці архітектури національного значення за адресою пл. Ринок, 10 у Львові.

Про це йдеться у резолюції, прийнятій за результатами засідання постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської облради, яке відбулося сьогодні.

Голова комісії Орест Шейка роз’янив Варіантам, що ТОВ «Науково-технічна книга» має погоджену Міністерством культури проектно-кошторисну документацію на будівництво за цією адресою, а от дозвілу на саме будівництво Міністерство культури не давало.

"У своєму приписі від 10.12.2012 Міністрерство культури вимагає негайно припинити будь-які будівні роботи на на пл.Ринок, 10 у Львові", - зазначив Шейка. 

Резолюція містить також два пункти, якими профільним управлінням Львівської ОДА та міськради, а також громадським радам та експертам доручено перевірити всі дозвільні та інші документи, які є на забудову, що здійснює ТОВ «Науково-технічна книга» на пл.Ринок, 10, та спільно з забудовниками розібратися у ситуації, що склалася.

Участь в засіданні комісії також взяли заступник міського голови м. Львова з гуманітарних питань Василь Косів, директор Інституту народознавства  НАН України Степан Павлюк, начальник управління охорони культурної спадщини облдержадміністрації Валерій Потюк,  начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Ліля Оніщенко, представники ради експертів з охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, начальник управління охорони історичної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк звинуватив компанію «!Фест», яка володіє мережею кафе у Львові, у самовільному будівництві на Площі Ринок, 10. 

Натомість компанія «!Фест» висловила припущення, що в даному випадку Потюк лобіює власні бізнес-інтереси, а відтак заявила. що буде домагатися звільнення чиновника. 

Раніше у львівських ЗМІ повідомлялося, що ТОВ «Науково-технічна книга» і справді немає дозволів на будівництво місцевих органів влади, проте має відповідні документи від Міністерства культури. 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.