Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

ЛАЗ

Вівторок, 20 липня 2021, 13:33

Суд заблокував продаж Укрексімбанком боргів ЛАЗу

ЛАЗ

Суд заборонив Укрексімбанку укладати договір відчуження права вимоги щодо боргів ЛАЗу, які продали на аукціоні.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду міста Києва від 16 липня 2021 року.

Господарський суд міста Києва наклав арешт на майнові права з кредитних договорів ЛАЗу та заборонив Укрексімбанку укладати договір відчуження права вимоги ТОВ "Капітал-Фінанс" боргів ЛАЗу, які продали на аукціоні.

Зазначимо, з заявою про забезпечення позову до Господарського суду міста Києва звернулося ТОВ "Львівські автобусні заводи". ЛАЗ обгрунтував свої вимоги тим, що в разі реалізаціїї Укрексімбанком боргів, завод не зможе захистити свої права та інтереси в межах одного даного судового провадження. Заяву ТОВ "Львівські автобусні заводи" зодовольнили. 

Як йдеться в рішенні суду, "вжиття заходів забезпечення позову шляхом встановлення відповідних заборон не обмежить права та законні інтереси як суб`єктів спірних правовідносин, так і інших осіб, адже такі заходи мають тимчасовий характер та не впливають на господарську діяльність відповідачів чи інших учасників спірних правовідносин, в той час, як їх вжиття забезпечить збереження балансу інтересів сторін спірних правовідносин, унеможливить порушення інтересів інших осіб та узгоджується із критеріями розумності, обґрунтованості та адекватності". 

Нагадаємо, виконком Львівської міськради заборонив на території ЛАЗу зводити житлові будинки, натомість дозволив розміщення об’єктів виробничого та громадського призначення.

Додамо, 5 липня ПАТ "Укрексімбанк" провів аукціон у системі ProZorro, на якому продав частину заборгованості Львівського автобусного заводу, зокрема, йдеться про право вимоги за кредитними договорами та за договорами іпотеки, укладеними з ЛАЗом у 2004 році, які мали погасити ще у 2006 та 2007 роках і загальна вартість яких становить 76 583 353,08 грн.

Львівський автобусний завод раніше був найбільшим підприємством України з випуску тролейбусів та автобусів міського, приміського і туристичного призначення. Він виграв тендер на громадський транспорт для міст-господарів Євро-2012, однак у 2014 році Господарський суд Львівської області визнав ЛАЗ банкрутом.

У 2016 році власниками низки об'єктів нерухомості ЛАЗу стали фірми Таїсії Саніної, дружини російського бізнесмена і власника збанкрутілого ЛАЗу Ігоря Чуркіна. А у 2019 році депутати міськради вимагали накласти арешт на незаконно відчужені приміщення ЛАЗу та заявляли, що право власності на приміщення заводу, площею понад 20 тис. кв.м, зареєстровано за невідомими особами у незаконний спосіб, а також існують факти створення ще однієї фірми-прокладки для виведення коштів з бюджету на користь Чуркіна.

Крім цього, у 2018 році Львівській міськраді дозволили приватизувати об'єкти, які входили до цілісного майнового комплексу ЛАЗу на вул. Стрийській, 45, однак виключно для відновлення роботи заводу. Йдеться про земельні ділянки площею 56,01 га, площею 0,304 га та 0,03 га, що перебували у власності ЗАТ "Львівський автобусний завод".

Додамо, у 2017 Варіанти підняли з архівів фотоепізоди з життя ЛАЗу за останні десять років.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.