Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

медичний заклад у Львові

П'ятниця, 10 вересня 2021, 09:59

МОЗ оновило стандарти медичної допомоги пацієнтам з Covid-19

медичний заклад у Львові

Відтепер контактні вакциновані особи за відсутності симптомів коронавірусу можуть не самоізолюватися.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

МОЗ оновило стандарт надання медичної допомоги "Коронавірусна інфекція", який актуалізується майже щомісяця, з урахуванням оновлених рекомендацій ВООЗ, СDC, ЕCDC.

Відтепер лікар, який надає медичну допомогу в амбулаторних умовах, повинен інформувати центр контролю та профілактики захворювань МОЗ за адміністративно-територіальною належністю про результат лікування та припинення самоізоляції осіб, які підлягали визначенню підтвердженого випадку Covid-19, не пізніше ніж через 1 день від дати, коли він стане відомим. Раніше у лікарів на це було три дні.

Також контактні вакциновані особи можуть не йти на самоізоляцію, якщо симптоми Covid-19 відсутні.

Контактні особи, які отримали повний курс вакцинації, а також ті, хто перехворів на Covid-19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням), за відсутності симптомів не мають самоізолюватися. Якщо ж симптоми Covid-19 з’являються, особа має пройти обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2. Якщо він позитивний, особи вживаються всі заходи як до такої, яка має Covid-19.

Моніторинг та спостереження за контактними особами встановлюється на період 14 днів від останнього контакту із підтвердженим або ймовірним випадком, незалежно від того, чи була контактна особа вакцинована проти Covid-19, чи ні.

Натомість контактні нещеплені особи, незалежно від того є в них симптоми чи немає, мають пройти тестування на 5-7 день після контакту та перебувати на самоізоляції. Припинити самоізоляцію можна при отриманні негативного результату тесту.

Нагадаємо, у березні 2020 року у МОЗ затвердили оновлений алгоритм надання медичної допомоги хворим на коронавірус.

Додамо, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій найближчим часом розгляне встановлення "жовтого" рівня епідеміологічної небезпеки на території всієї України.

А Міністерство охорони здоров'я готує технічне рішення щодо видачі "зеленого" внутрішнього сертифіката про повну вакцинацію проти Covid-19 та "жовтого" сертифіката про отримання першої дози вакцини.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.