Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

АЗС

Середа, 15 вересня 2021, 13:31

Мінекономіки дозволило АЗС підняти ціни на бензин

АЗС

Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизпалива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Мінекономіки, на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку.

Зокрема, станом на 15 вересня, розрахункові ціни для бензину збільшені на 67 копійок – до 26,61 гривень за літр, для дизельного палива збільшені на 63 копійки – до 22,32 гривень за літр.

Таким чином, з урахуванням максимальних націнок, вартість бензину на АЗС не може перевищувати 31,61 гривень за літр, дизельного палива – 29,32 гривень за літр.

Зазначимо, наприкінці серпня гранична вартість бензину становила 31,86 гривень за літр, а дизпалива – 28,11 гривень за літр.

Нагадаємо, Кабінет міністрів постановою від 14 травня встановив на період дії карантину граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива – не вище 7 грн/літр і бензину – не вище 5 грн/літр.

На початку червня граничну ціну літра бензину і дизпалива підняли на 56 та 62 копійки, а наприкінці того ж місяця – з 25,82 грн до 25,84 грн за літр, для дизельного палива з 22,09 грн до 22,23 грн за літр.

А ще в березні в Антимонопольному комітеті заявили, що найбільші мережі АЗС безпідставно підвищують ціни на бензин і рекомендували знизити ціни на пальне, а в квітні в Україні спостерігали значне коливання роздрібних цін на нафтопродукти та скраплений газ.

Додамо, з початку серпня в Україні зросли ціни на скраплений газ.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram