Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Мирослав Скорик

concert.ua

П'ятниця, 24 вересня 2021, 16:15

В Україні заснували премію імені Мирослава Скорика

Мирослав Скорик

Верховна Рада заснувала Державну премію України імені Мирослава Скорика у галузі музичного мистецтва.

Про це повідомив Урядовий портал.

Сьогодні, 24 вересня, Верховна Рада України прийняла зміни до Закону України "Про державні інагороди", якими передбачається заснування Державної премії України імені Мирослава Скорика у галузі музичного мистецтва.

"За" проголосували 306 народних депутатів України.

Премію планують вручати за впровадження новітніх непересічних практик у композиторській, виконавській, музикознавчій, музично-організаційній, освітній діяльності у сферах академічної, фольклорної та популярної музики.

Розмір щорічної премії визначатимуть за аналогією з Національною премією України імені Тараса Шевченка та Державною премією України імені Олександра Довженка. Їх розмір в останні роки становив 200 тисяч гривень.

Прогнозується, що заснування Державної премії імені Мирослава Скорика сприятиме визнанню досягнень вітчизняних та зарубіжних митців за їх внесок у розвиток та популяризацію музичного мистецтва України, а також увічнить пам’ять видатного українського композитора.

Додамо, український композитор, народний артист України, Герой України, голова правління Львівської організації НСКУ Мирослав Скорик помер у червні 2020 року. Найвідомішими творами Мирослава Скорика є опера "Мойсей", балет "Повернення Батерфляй", поема "Сильніше смерті" і концерт для оркестру "Карпатський".

Нагадаємо, у червні освятили надмогильний пам'ятник композитору Мирославу Скорику (1938-2020) на Личаківському кладовищі у Львові. А у травні Львівська ОДА замовила за 35 тисяч гривень проект пам'ятника Мирославу Скорику.

У вересні минулого року Львівській національній філармонії присвоїли ім'я композитора Мирослава Скорика.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.