Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

закон про мову

Depo.ua

Вівторок, 11 січня 2022, 14:47

Друковані ЗМІ в Україні видаються державною мовою з 16 січня

закон про мову

16 січня вступає в дію 25 стаття Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" про використання державної мови у сфері друкованих засобів масової комунікації.

Про це повідомив Кабінет міністрів.

"Відповідно до закону, друковані засоби масової інформації можуть видаватися іншими, ніж державна, мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною мовою. Усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день", − сказано в повідомленні.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь запевнив, що всі учасники ринку попереджені, отож конфліктів не буде.

"Сподіваюся, що ніяких сюрпризів не буде і всі будуть неухильно дотримуватися закону", − наголосив він.

Нагадаємо, що з 16 січня 2020 вся реклама виконана державною мовою. За порушення закону встановлено штраф від 3400 до 5100 гривень.

А 14 липня Конституційний Суд визнав конституційним закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", за який народні депутати проголосували у 2019 році.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.