Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

аптека

Середа, 19 січня 2022, 14:42

Пенсіонери зможуть придбати ліки на тисячу Зеленського з наступного тижня

аптека

З 24 січня вакциновані українці від 60 років зможуть на "тисячу Зеленського" придбати ліки.

Сьогодні, 19 січня, на своєму засіданні Кабінет міністрів України розширив програму "єПідтримка" з виплати однієї тисячі гривень через додаток "Дія" українцям, які пройшли повний курс вакцинації проти Covid-19.

Згідно з рішенням уряду, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть використати цю тисячу на купівлю ліків, які дозволені до застосування та включені до Держреєстру лікарських засобів.

"З 24 січня повністю вакциновані українці віком від 60 років зможуть витратити 1000 грн на ліки. Сьогодні уряд ухвалив необхідні для цього рішення. Також плануємо розширити програму на дітей віком від 12 до 17 років. Для цього оформили відповідне протокольне доручення. Міністерство охорони здоров’я вже спростило доступ підлітків до вакцинації проти COVID-19. Відтепер не потрібна обов’язкова наявність усіх щеплень" – написав прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

Нагадаємо, програма "єПідтримка" стартувала 19 грудня 2021 року. Тисячу гривень від держави може отримати кожен, хто пройде повний курс вакцинації від коронавірусу.

Пізніше стало відомо, що цю тисячу гривень не видаватимуть готівкою, гроші нараховуватимуть через додаток "Дія" як сертифікат, використати який можна на подорожі, книги, культурно-спортивні заходи.

З другої половини січня програму обіцяли розширити – українці, старші за 60 років, зможуть витратити кошти за програмою на придбання ліків. Податки з цих грошей платити не потрібно і на нарахування субсидії вони не вплинуть.

Крім цього, на початку січня президент Володимир Зеленський поставив уряду завдання поширити програму "єПідтримка" на дітей від 12 років.

Додамо, цю тисячу гривень українці найчастіше витрачають на книжки та кіно.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.