Цимбалюк про розгляд президентських законопроєктів

П'ятниця, 28 січня 2022, 17:30

Нардеп Михайло Цимбалюк про президентські законопроєкти, якими пропонується створити Фонд майбутніх поколінь.

Про це повідомив народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, інформує прес-служба Львівського обласного партосередку. 

«Комітети Верховної Ради України наполегливо продовжують форсувати розгляд президентських проектів Законів, згідно з якими пропонується створити Фонд майбутніх поколінь (основний № 6394 та похідні № 6395, 6396, 6397).

Навіть попри те, що «монобільшість» через відсутність голосів у сесійній залі не ризикнула ставити ці законопроекти у порядок денний на завтра, Комітет з питань бюджету все ж таки сьогодні рекомендував Раді голосувати за основний, а альтернативний мого авторства відповідно відхилити. Погодьтеся очікувано в час, коли до опозиції просто не дослухаються й навіть не намагаються її чути.

Так, згідно із Законопроектом №6395 в якості джерела внесків до системи економічного паспорту пропонується створити Державний фонд майбутніх поколінь в складі Державного бюджету України, в який спрямовувати не менше 5% загального фонду державного бюджету.

З моменту перших внесків держави у Фонд в 2023 році до перших виплат учасникам Фонду у 2037 році буде накопичено 1 832 млрд грн (відповідно до пояснювальної записки до Законопроекту №6394).

Проте в Україні немає надійного механізму збереження акумульованих Фондом коштів від інфляції (темпи якої досягають двозначних чисел на рік) та розкрадання. Слабка судова система та незахищеність права власності в Україні не дозволили розвинутися фондовому ринку, через що кошти Фонду наймовірніше будуть спрямовані на фінансування дефіциту Бюджету та збиткових державних підприємств. Через слабкість національної валюти, можливе фінансування з Фонду поточних витрат Бюджету та збиткових-неефективних державних підприємств значна частина коштів запропонованого Фонду майбутніх поколінь може бути втрачена.

За рахунок спрямування надходжень від ренти до Фонду майбутніх поколінь дефіцит Державного бюджету України вже у 2023 році зросте на понад +20 млрд грн, до 2037 року цей розрив збільшиться до +50 млрд грн. При цьому ці законопроекти не передбачають жодних компенсаторів для Бюджету. За наявного соціально-економічного та політичного стану України дефіцит Держбюджету буде перекриватися за рахунок нових запозичень.

Варто наголосити, що збільшення дефіциту Держбюджету ставить під загрозу фінансування пріоритетних видатків, а саме, охорони здоров’я, освіти, оборони і безпеки, що відображено, зокрема, і у зобов’язаннях, взятих Україною згідно Меморандуму з МВФ» – наголосив Цимбалюк.

Прес-реліз

Мітки: во батьківщина, Михайло Цимбалюк, новини львова