Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

переселенці

uz.gov.ua

Понеділок, 11 квітня 2022, 12:18

Мінсоцполітики зареєструвало 50 тисяч переселенців на Львівщині

переселенці

За даними Мінсоцполітики у Львівській області зафіксували 50 тисяч внутрішньо переміщених українців.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України на своїй сторінці у Фейсбуці.

Станом на 9 квітня, за даними Мінсоцполітики, найбільше внутрішньо переміщених українців зафіксували у шести областях. Зокрема, це:

- Вінницька область – 55 тисяч;

- Львівська область – 50,5 тисяч;

- Хмельницька область – 47,4 тисячі;

- Полтавська область – 46,1 тисячі;

- Закарпатська область – 44 тисячі;

- Черкаська область – 42 тисячі.

Як пояснила міністерка соцполітики Марина Лазебна, наразі триває робота із запуском онлайн реєстрації внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернень за допомогою на проживання через Портал Дія.

"Мінсоцполітики запропонувало, а уряд ухвалив рішення, яким внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Відповідно до цих змін термін звернення за отриманням допомоги на проживання з березня 2022 року продовжено. Якщо раніше було передбачено, що з березня допомогу на проживання отримають переселенці, які звернулись за її отриманням до 14 квітня, то тепер цей строк подовжено до 30 квітня 2022 року включно" – додала Марина Лазебна.

Нагадаємо, 8 квітня голова Львівської ОВА Максим Козицький заявив, що всього на території області знаходиться 450 тисяч переселенців. Натомість 7 квітня зазначалося, що всього в області офіційно прийняли та розселили 289 тисяч осіб.

За даними Укрзалізниці, станом на 28 березня, з початку російського вторгнення швидкісними поїздами з областей, де тривають бойові дії, до Львова евакуювали 158 тисяч переселенців, які або оселилися на території Львівщини або виїхали до країн Євросоюзу.

Також 9 березня міський голова Львова Андрій Садовий порахував, що за два тижні війни Львів прийняв майже 200 тисяч переселенців. У місті виділять земельні ділянки для будівництва нового житла, а також Львові створили Центр підтримки, який збирає запити для працевлаштування переселенців. За словами мера, у Львові після війни на постійне проживання залишаться близько 50 тисяч переселенців.

Додамо, що на "Арені Львів" працює контактний центр, який приймає людей, що прибувають з залізничного вокзалу, приїжджають автобусами та приватним транспортом. Там вони отримують направлення на поселення.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.