Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Оксана Линів

Четвер, 1 вересня 2022, 15:45

Панюнцю Линів хочуть позбавити звання амбасадорки Львова за колабу з росіянами

Оксана Линів

Львів'яни пропонують позбавити Оксану Линів звання Почесної амбасадорки Львова.

Вчора, 31 серпня, на порталі е-петицій Львівської міської ради львівський журналіст Олександр Сирцов зареєстрував петицію з вимогою позбавити українську диригентку Муніципального театру Болоньї, уродженку Львівщини, засновницю та артдиректорку фестивалю LvivMozArt Оксану Линів звання Почесної амбасадорки міста Львова.

Автор петиції заявляє, що Линів за свої міжнародні успіхи та відданість розвитку української культури була відзначена званням Почесної Амбасадорки міста Львова, проте вона продовжує співпрацювати з російськими виконавцями та виконувати твори російських авторів під приводом "музика вище цього і вона не належить одній державі".

"Як вона сама повідомила на своїй ФБ спільним DVD із записом опери Вагнера "летючий голландець" із заслуженим дєятелем іскуств РФ Дмітрієм Черняковим. Перед тим, Оксана Линів працювала диригентом на тому ж таки Вагнерівському фестивалі із тим же Дмітрієм Черняковим. 7-9 квітня 2022 року у якості музичної директорки Комунального театру Болоньї здійснила постановку опери Чайковського "Іоланта" у якій, за її задумом, мала взяти участь українські та російські виконавці, однак ряд українських виконавців відмовилось стояти на одній сцені з представниками країни-агресора.

Вважаємо, що така позиція співпраці з музикантами, що представляють країну-агресора є несумісною з пропагандою української культури та перекреслюють всі здобутки Оксани Линів у цій царині. Тому вимагаємо від міського голови Львова позбавити Оксану Линів звання Почесної амбасадорки міста Львова" – йдеться у петиції.

Станом на 1 вересня петиція зібрала 10 з 500 необхідних голосів.

Зазначимо, у квітні Линів, яка мала брати участь в постановці опери "Іоланта" російського композитора Петра Чайковського за участі російських музикантів, заявляла, що "заклики зробити Чайковського винним у діях чинного президента Росії" її не переконують, попри бойкот її концерту українськими мисткинями.

Пізніше вона заявила про погрози з боку земляків та відмовилася від опери "у зв'язку з погіршенням стану здоров'я та різкими болями в спині, що унеможливлює продовження диригування".

Детальніше про цей скандал Варіанти писали у статті "Білочка та москвофілочка". Торік Варіанти вже писали про скандальний пам'ятник Оксани Линів у статті "Фашистики на Маланюка".

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.