Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Львівський протезний завод

protez.com.ua

Середа, 15 лютого 2023, 14:45

Львівський протезний завод стане власністю громади міста

Львівський протезний завод

Львівська міськрада напрацювала проєкт ухвали про передачу у комунальну власність казенного Львівського протезного заводу.

"Надати згоду на прийняття з державної власності у комунальну власність Львівської міської територіальної громади цілісний майновий комплекс Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування, у тому числі нерухоме майно, після його реорганізації шляхом перетворення у державне комерційне підприємство "Львівське експериментальне підприємство засобів пересування і протезування" — сказано в проєкті ухвали.

Сьогодні комісія законності Львівської міськради підтримала цю пропозицію. 

Як пояснила начальниця юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич, ця ухвала є попередньою, вона висловлює позицію міста щодо готовності взяти у власність це підприємство.

За її словами, передача відбувається за доручення Мінсоцполітики і прем’єр-міністра. Підприємство зараз знаходиться в стадії перетворення з казенного у Львівське державне підприємство, завершується робота ліквідаційної комісії.

Станом на сьогодні є інформація про 34 кредитори й борги в сумі 37 млн грн. Пайонкевич попередила, що інформація про борги є неповною та остаточно сума боргів може збільшитись до 70 млн грн.

Наразі юристи міськради працюють над тим, щоб повернути майно підприємства поки що державі, яке за останні роки перейшло у власність орендарів. На території заводу є також стаціонар, який має ліцензією Міноборони. Його можна буде використаний для потреб міста. Також завод має декілька філій в інших областях, які, за твердженням Пайонкевич, Лвьівська мцськрада зможе продати.  

Пайонкевич у відповіді на питання членів комісії підтвердила, що в майбутньому це підприємство може увійти до складу  реабілітаційного центру "Незламні", який працює у складі ТМО №1 Львова.

Нагадаємо, у ТМО №1 закінчуються вільні ліжкомісця у стаціонарах. Раніше ТМО №1 зверталось до уряду з проханням передати у власність міста готель "Власта", проте Фонд держмайна продав його за 115 млн грн київській фірмі, яка належить ексдиректору з проблемної заборгованості, газорозподільних систем та роздрібного газопостачання НАК "Нафтогаз України" Олегу Діденку, якого у 2020 році звільнили з посади через скандал з купівлею авто Bentley.

Додамо, Львівське казенне експериментальне підприємство засобів пересування і протезування знаходиться на вул. Рудненська, 10 у Львові і засноване у 1921 році. Завод виготовляє протези на основі іноземних комплектуючих, переважно німецьких. У 2018 році у протезному заводі закрили один цех, а заробітну плату працівникам не виплачували 4 місяці.

Станом на 2021 рік заробітна плата працівникам заводу не виплачувалася впродовж дев'ять місяців.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.