Новини

Транспорт

Завантаженість аеропорту "Львів" становить лише 8% від проектної

Завантаженість аеропорту "Львів" становить лише 8% від проектної

dailylviv.com

Завантаженість аеропорту "Львів" становить лише 8% від проектної

Вівторок, 5 березня 2013, 15:46

Рахункова палата України в ході аудиту встановила, що фактична завантаженість реконструйованого аеропорту «Львів» становить 8% від проектної, що з урахуванням амортизації побудованих потужностей зумовлює необхідність налагодження ефективної роботи аеровокзалу.

 

За розрахунками аудиторів, завантаженість ДП «МА «Львів» становить близько 8% від проектної потужності - 7,3 млн пасажирів на рік», - сказано в повідомленні Рахункової палати.

«Мінінфраструктури свого часу були прийняті недостатньо обгрунтовані рішення про збільшення пропускної спроможності ДП «Міжнародний аеропорт «Львів», що перевищує рекомендації УЄФА більш ніж на третину.

Це й сприяло зростанню ризиків неефективного використання побудованих потужностей.

У період 2008-2011 років і першому півріччі 2012 року мало місце неефективне використання коштів, що виділяються з бюджету на розвиток Львівського аеропорту, - зазначено у повідомленні. 

«Зокрема, з виділених на розвиток аеропорту 89,9 млн грн до бюджету було повернено 31,8 млн грн, а решта грошей – 58,1 млн грн - до моменту закінчення Євро-2012 - так і залишилися невикористаними», - йдеться в повідомленні Рахункової палати.

Згідно з держпрограмою підготовки й проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, на підготовку до чемпіонату Євро-2012 передбачалося виділити 26 млрд грн. При цьому обсяг держгарантій із запозичень для реалізації проектів під Євро-2012 передбачався у розмірі 2,4 млрд грн. Довідка УНІАН.

ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» - найбільший у Західній Україні за пасажиропотоком і маршрутною мережею. В 2011 році аеропорт був реконструйований. У рамках реконструкції було побудовано новий термінал загальною площею 48 тис. кв. м, а також реконструйовано злітно-посадкову смугу.

Джерело: УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.