Депутати Львівської міськради прийняли програму щодо впровадження культури роздільного сортування сміття та створили робочу групу для просвітницької діяльності.
Сьогодні на сесії Львівської міської ради депутати затвердили Програму проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо мінімізації та раціонального поводження з відходами, розвитку екологічної просвіти та культури серед населення м. Львова на 2019 рік. "За" проголосувало 50 депутатів.
Відтак, для підвищення рівня обізнаності львів'ян з роздільного збору та переробки вторинної сировини й компостування органічних відходів у місті організують такі заходи:
- екологічний фестиваль "Чисте місто", який включатиме еко-лекторій, еко-ярмарок, food-зону без одноразового посуду, локацію просвітництва, дитячу зону (червень цього року);
- екологічна вистава "Знайдена лялька" для дошкільнят та школярів молодших класів (квітень-травень, вересень-листопад цього року);
- проведення просвітницьких уроків та лекцій для дошкільнят, школярів і студентів;
- організація ознайомчих поїздок на комплекси з переробки твердих побутових відходів і об'єкти з переробки вторинної сировини для школярів, студентів, активного середовища міста та ЗМІ;
- організація воркшопів і акцій, конкурсів екологічних проектів і медіа-робіт серед активного середовища міста та школярів;
- тематичні матеріали у форматі настільних ігор, відеороликів, довідників (500 штук) і посібників щодо мінімізації та раціонального поводження з твердими побутовими відходами.
Фінансуватиметься програма за рахунок коштів ЛКП ЛКП "Зелене місто", якому на сесіях Львівської міськради депутати збільшуватимуть статутний капітал ще й на ці видатки.
Як заявив директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря, у рамках цієї програми з липня у Львові стартують конкурси для перевізників, що вивозять сміття з міста, а також сформують 2-3 групи мешканців для ознайомлення з переробкою відходів на сміттєпереробних комплексах.
Крім цього, створили робочу групу для реалізації цієї програми, яку очолив Вадим Ноздря.
Зазначимо, наразі Львівська ОДА вивозить сміття з міста з кінця червня 2017 року. Протягом 2018 року міська рада виділила Львівській ОДА 300 млн грн на львівське сміття, а у 2019 році – львівські депутати передбачили у бюджеті ще 300 млн грн на вивіз сміття зі Львова.
Однак у березні цього року міськрада Львова затвердила рішення про повернення повноважень щодо вивезення сміття зі Львова.
Нещодавно 8 міськрад Львівської області підписали меморандум про співпрацю щодо створення нового полігону для утилізації відходів.