Його кандидатуру у Верховній Раді підтримали 283 депутати.
15 грудня Верховна рада обрали трійку членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за своєю квотою, серед яких був медіаюрист ГО "Платформа прав людини" Олександр Бурмагін.
Адвокат Олександр Бурмагін є випускником Вищого міжнародного курсу з прав людини (Варшава, Гельсінський Фонд з прав людини), у сфері журналістики юридичну практику веде з 2001 року. Як експерт співпрацює з Європейською комісією за демократію. Бурмагін у співавторстві з адвокаткою Людмилою Опришко видав посібник для журналістів “Правові засади професійної діяльності журналіста”, де виклали юридичну основу професійної діяльності журналіста.
«У цьому виданні ми спробуємо доступно і коротко викласти юридичну основу роботи журналіста. Адже, будь-хто з мінімальним досвідом спроб в отриманні публічної інформації вже знає про велику кількість «нюансів» і надто творчий підхід розпорядників до тлумачень чинного законодавства», - йдеться у посібнику.
За парламентською квотою членами Нацради також були обрані Ольга Герасим’юк та Олег Черниш. Зазначимо, що останні двоє вже були медіарегуляторами, проте у 2019 році їх п’ятирічний термін завершився.
На посади членів Нацради загалом претендувало 13 кандидатів.
У жовтні 2019 року Верховна Рада проголосувала за звільнення членів Нацради у зв'язку із завершенням їхнього терміну перебування на посадах. Проте через початок карантину обрати нову трійку з парламентської четвірки членівНацради вдалося лише тепер.
Нагадаємо, у межах проєкту "Організаційна підтримка місцевого незалежного медіа" Олександр Бурмагін розповів про правові аспекти використання техніки в роботі журналіста.
Також медіаюрист поділився знаннями пробаланс між свободою слова та захистом приватного життя.
Новина створена у межах проєкту "Організаційна підтримка незалежних місцевих медіа", який реалізується ГО "Атом" у партнерстві з ІА "Варіанти" за фінансової підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва (BST) у межах програми ЄС "Прямуємо разом". Зміст новини не обов'язково відбиває погляди ЄС.