ЛКП "Зелене місто" запустило обладнання для очищення фільтратів з підніжжя полігону за технологією зворотного осмосу.
Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
За даними ЛКП "Зелене місто" завершено пуско-налагоджувані роботи, і станція очистки фільтрату за технологією зворотного осмосу запущена на повну потужність.
Обладнання для очистки фільтрату розміщене в двох контейнерах. Відповідно до проекту, кожен із них має очищувати 150 куб.м фільтрату за добу.
"Передбачається, що робота станції мембранної очистки фільтрату – повністю автоматизована та не потребує постійної присутності персоналу. Система автоматики забезпечує місцевий і дистанційний контроль технологічних параметрів та захищає установку від пошкоджень у разі непередбачуваних ситуацій. Водночас спеціалісти компанії-виробника, або сервісної компанії, мають можливість управління обладнанням через мережу інтернет", – наголосили у ЛКП "Зелене місто".
Нагадаємо, у серпні 2019 року ЛКП "Зелене місто" закупило обладнання для очищення фільтратів. У тендері перемогла фірма "Екософт", у якої місто замовило два модулі, що здатні переробити за добу 300 кубометрів фільтратів з озер біля сміттєзвалища.
Додамо, наприкінці вересня ЛКП "Зелене місто" отримало дозвіл на початок будробіт із рекультивації Грибовицького полігону ТПВ, яку здійснюватиме польсько-румунський консорціум Vekto – Iridex Group Plastic, що переміг у тендері.
Ще у червні 2018 року Львівська міськрада та ЄБРР підписали кредитну угоду на 25 млн євро. Закупівлю здійснють за кошти позики ЄБРР, Фонду "Чисті технології" (CTF) та гранту Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). У серпні 2019 цього року Львівська міська рада оголосила тендер на вибір підрядника з комплексної рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.
Також у Львові запустили онлайн-трансляцію Грибовицького сміттєзвалища.