Україна запропонувала Польщі здійснити міжнародний аудит роботи пунктів пропуску на кордоні.
Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України на своїй сторінці у Фейсбуці.
Під час двосторонньої зустрічі глави Мінінфраструктури Олександра Кубракова та міністра інфраструктури Польщі Анджея Адамчика у Варшаві Україна запропонувала виконати незалежний міжнародний аудит роботи пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні.
За словами Кубракова, польська сторона наполягає на тому, що питання надання дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень безпосередньо залежить від покращення ситуації з чергами на українсько-польському кордоні. Проте, як він зазначив, проблеми з чергами спостерігаються з двох сторін, що можуть підтвердити й українські перевізники.
"Щоб вийти з цієї ситуації, ми запропонували провести незалежний міжнародний аудит роботи прикордонних і митних служб, виявлення вузьких місць, а за результатами проведеного аудиту прийняти відповідні спільні рішення, які покращать ситуацію на кордоні. Також ми наразі працюємо над низкою проєктів, спрямованих на покращення логістичних і транспортних умов для перевізників і пасажирів в Україні. Зокрема, йдеться про нові дороги на кордонах, налагодження залізничного сполучення, а також про модернізацію пунктів пропуску" – наголосив Олександр Кубраков.
Україна та Польща домовилися про наступну зустріч двох міністрів уже найближчим часом у пункті пропуску на українсько-польському кордоні.
У Мінінфраструктури уточнили, що йдеться, зокрема, про:
- розвиток пунктів пропуску (початок будівництва в КПП "Шегині", початок будівництва пасажирської ділянки в КПП "Краківець", облаштування сервісної зони перед КПП "Ягодин");
- дорожні проекти (розвиток маршруту Краківець – Львів, дороги Київ – Ковель – Ягодин від кордону до м. Ковеля до категорії 1а, завершено капремонти на 59 км доріг до кордону в рамках "польського кредиту");
- залізничні проєкти (початок будівництва залізничної колії з Польщі до Трускавця та запуск швидкісного залізничного сполучення Київ-Варшава).
Нагадаємо, на Львівщині планують пришвидшити модернізацію трьох пунктів пропуску: "Шегині – Медика", "Краківець – Корчова" та "Рава-Руська – Гребенне". Раніше на влаштування скануючих систем для авто і модернізацію цих пунктів пропуску виділили понад 225 млн грн.
Загалом у рамках польського кредиту на облаштування цих пунктів Україні надали майже 25 млн євро. За ці кошти заплановано у збудувати піший перехід у "Раві-Руській", в провести реконструкцію інфраструктури існуючого пункту пропуску в "Шегинях", а в "Краківці" збудувати ділянку для легкового автотранспорту та автобусів.
Додамо, на початку вересня у Польщі стартувало будівництво нового пункту пропуску з Україною.