У Львові мешканці ОТГ заблокували рух на вулиці Винниченка

вівторок, 3 березня 2020 р. о 10:30

Мешканці навколишніх міст і сіл перекрили дорогу і пікетують будівлю Львівської ОДА, протестуючи проти приєднання їхніх населених пунктів до Львова.

Про це повідомила прес-служба патрульної поліції Львівської області.

Сьогодні, 3 березня, близько 10:00 год мешканці села Сокільники, Годовиці, Басівки, а також Мурованської ОТГ, Дублян, Малехова та інших громад влаштували акцію протесту перед будівлею Львівської ОДА та облради, а також перекрили вул. Винниченка, протестуючи проти приєднання до Львова.

Як заявили у патрульній поліції, через протести вул. Винниченка повністю перекрита, а автівки скеровують по вул. Підвальній.

У Сокільницькій сільській раді наголосили, що протестувальники вимагають у обласної влади:

- повернути перспективний план формування територій громад у Львівській областіна доопрацювання;

- сформувати нову групу з доопрацювання перспективного плану, до складу якої повинні входити уповноважені представники громад, депутати обласної ради, експерти і представники Львівської ОДА;

- винести пропозиції щодо перспективного плану на широке громадське та експертне обговорення.

Нагадаємо, 24 лютого Львівська ОДА скерувала в Кабмін перспективний план формування територій громад Львівської області, яким уряду пропонується затвердити Львівську ОТГ у форматі "великого Львова". Відповідно до проекту перспективного плану, об'єднана Львівська ОТГ включатиме, окрім Львова, ще 15 міст і сіл. Експерти вважають, що перспективний план Львівщини розробили з порушеннями і без консультацій з громадськістю.

Протестуючи проти такого рішення, 28 лютого мешканці Сокільник і Гамаліївки перекрили трасу на Львів, а 27 лютого перекрили трасу мешканці Малехівської ОТГ.

Додамо, 21 лютого, у Львівській обласній раді проходила міжвідомча обласна робоча група з підготовки пропозицій щодо адмінтерустрою базового рівня Львівської області. Засідання було зірване через протести мешканців. Попереднє засідання цієї комісії відбулося 31 січня, тоді для голови Волицької сільської об'єднаної територіальної громади Марії Дик довелося викликати швидку допомогу.

А ще 11 лютого на сесії Львівської обласної ради під час обговорення питання про внесення змін до перспективного плану депутат від ВО "Свободи" Руслан Кошулинський запропонував визнати роботу Львівської ОДА у питанні формування перспективних планів об'єднання громад незадовільною.

Мітки: Львівська ОДА, акція протесту, перекриття дороги, Сокільники, новини львова, пікет облради, об'єднані територіальні громади, Мурованська сільська ОТГ, ОТГ на Львівщині

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024