300 грн штрафу, сплачені за постанову контролерів надходять перевізникам, а 400 грн штрафу, накладеного поліцією, надходять до держбюджету.
Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.
У ЛКП "Львівавтодор" зазначили, що за час дії безготівкової системи оплати проїзду у громадському транспорті Львова контролери здійснили перевірку реєстрації поїздок понад 497 тис. пасажирів.
Через відсутність оплати чи валідації проїзду працівники служби контролю виписали близько 3 тис. штрафів. Ще 60 постанов за незареєстрований проїзд винесли представники поліції. До слова, кошти, сплачені за штрафний квиток (300 грн), надходять перевізникам. А кошти від сплати штрафу, накладеного поліцією (400 грн), надходять до державного бюджету.
Також у підприємстві зазначили, що з 26 січня у громадському транспорті також працюють "таємні пасажири". Це працівники відділу контролю ЛКП "Львівавтодор", які одягнені в цивільний одяг.
"Головним їхнім завданням є документування порушень з боку водіїв та пасажирів. Наразі зафіксовано понад 100 порушень, здійснених водіями. Всю зібрану інформацію передаємо для реагування перевізникам та в департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури" – зазначив директор ЛКП "Львівавтодор" Микола Власюк.
Нагадаємо, за перший місяць роботи безготівкової оплати на всіх маршрутах громадського транспорту у Львові контролери виписали 670 штрафів.
Додамо, з 1 грудня 2023 року у громадському транспорті Львова розпочали працювати контролери у тестовому режимі. Загалом у Львові для перевірки е-квитка планують працевлаштувати понад 200 контролерів.
Тоді ж у Львові збільшили вартість штрафу за безквитковий проїзд до 300 грн.