Кожному учаснику дослідження, у якого виявлять позитивний результат експрес-тесту на коронавірус, проведуть лабораторне ПЛР-тестування.
Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Сьогодні, 18 травня, анонсовали старт унікального для України експериментального дослідження, метою якого є виявлення рівня поширення захворюваності на коронавірус серед мешканців міста Львова. Проект реалізовується спільно з Львівським ІТ Кластером, в рамках ініціативи Кластеру United for Health та Соціологічною агенцією Fama.
Суть проекту полягатиме у поєднанні методик вибіркового соціологічного дослідження та експрес-тестування мешканців міста. Спершу, методом простого імовірнісного відбору, сформують вибіркову сукупність респондентів, які візьмуть участь у дослідженні (генеральною сукупністю є всі мешканці міста). Учасникам дослідження запропонують пройти експрес-тестування на виявлення коронавірусу. Власне тестування будуть проводити медичні працівники у міських закладах охорони здоров’я.
"Ця ідея пов’язана з тестуванням на коронавірус на основі репрезентативної вибірки. Насправді ми обговорюємо її вже декілька тижнів. Вона не є новою в світі, її проводили низка країн Європи, але її ще не застосовували в Україні. Станом на сьогодні ми маємо тестування по цільових групах. Зараз ми пропонуємо сформувати репрезентативну вибірку осіб, яка буде репрезентувати людей міста загалом, та по цій групі провести тестування. Воно нам дозволить виявити частку людей, які є хворими на коронавірус та тих, хто хворіє безсимптомно. Це нам дасть інформацію про специфіку цього захворювання" – зазначила директорка Соціологічної агенції Fama Мар’яна Малачівська-Данчак.
Аби говорити про достатній рівень репрезентативності дослідження, потрібно, аби у дослідженні взяли участь від 400 респондентів. У такому випадку максимальний показник похибки становитиме 5%. Результати дослідження дозволять виявити рівень поширення захворюваності на коронавірус серед мешканців міста Львова.
"Маючи такі дані дослідження та офіційні дані Центру громадського здоров’я ми зможемо зрозуміти кількість хворих, які не були виявлені раніше, і тим самим матимемо можливість скоригувати стратегію масового тестування мешканців. Ми розрахували імовірність похибки, та почали тестування методом цільових груп. Коли надійшли перші результати, ми зрозуміли, що кількість проведених тестів відносно людей з позитивним результатом є не такою високою, як ми всі готувались" – розповів виконавчий директор Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський.
Додатково варто зазначити, що кожному учаснику дослідження, у якого виявлять позитивний результат експрес-тесту на коронавірус, проведуть лабораторне ПЛР-тестування з метою підтвердження результату тестування.
Участь у дослідженні є цілком безкоштовною для всіх учасників. Львівська міська рада не виділяє жодних бюджетів коштів на його проведення, а експрес-тести на коронавірус надані Львівським ІТ Кластером, в рамках ініціативи United for Health.
Станом на 08.00 год у Львові та Львівщині підтвердили 1066 випадків інфікування коронавірусом, з них 30 випадків смертельні, а 206 пацієнтів одужали.
Нагадаємо, 13 травня Кабінет міністрів послабив карантин: дозволив пересуватися вулицями групами до 8 осіб, а на літніх терасах ресторанів і кав’ярень сидіти по четверо. Також дозволили відновити роботу непродовольчих ринків.
Щодо Львова, то з 13 травня у Львові дозволили відкрити перукарні, салони краси та приватні стоматології, а з 18 травня у Львові дозволили відновити роботу магазинам одягу, білизни та взуття, які розташовані у ТРЦ та поліклінік.
Додамо, 4 травня уряд прийняв рішення продовжити карантин в Україні, який запровадили з 12 березня, до 22 травня, проте скасував декілька заборон.