Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Ірина Фаріон

Вівторок, 13 лютого 2024, 09:50

Найчесніший суд у світі визнав Фаріон аморальним створінням Божим

Ірина Фаріон

Ірина Фаріон програла суд із поновлення на посаді професора "Львівської політехніки".

Про це йдеться у судовому рішенні

Мовознавиця і колишня нардепка Ірина Фаріон програла суд із поновлення на посаді професора кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету "Львівська політехніка". 

За даними справи, 15 листопада 2023 року ректор львівського вишу звільнив Ірину Фаріон "по статті", а саме за вчинення аморального проступку. Йдеться про інтерв'ю Яніни Соколової, в якому Фаріон заявила, що не вважає українцями тих, хто говорить російською мовою, зокрема і військовослужбовців бригади Нацгвардії "Азов" і 3-ї окремої штурмової бригади.

У своєму позові Фаріон зазначала, що її звільнення є незаконним. Вона також просила стягнути середній заробіток за весь період вимушеного прогулу, а також компенсувати всі понесені нею під час розгляду справи судові витрати.

Проте суд наголосив, що не оцінює її рівень професійних навичок чи компетентності. Також не ставиться під сумнів її кваліфікація та внесок у розвиток української філології, мовознавства та кількість наукового надбання. Скандальні заяви колишньої нардепки про російськомовних захисників України були оцінені судом як аморальні.

Рішення винесене 6 лютого 2024 року, Ірина Фаріон у встановлений законом строк має право подати апеляцію.

Зазначимо, 16 листопада 2023 року Ірину Фаріон звільнили з посади викладачки НУ "Львівська політехніка" після студентського мітингу, який організувала ліва організація "Пряма Дія", звинувативши її у ксенофобських поглядах через висловлювання про російськомовних військових, та після того, як СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Фаріон, реагуючи на звернення, яке з цього приводу подав омбудсмен Дмитро Лубінець. 

Натомість Ірина Фаріон назвала цю ситуацію черговою провокацією проти неї.

Крім цього, 20 листопада 2023 року на підтримку Ірини Фаріон виступили студенти та викладачі НУ "Львівська політехніка", вимагаючи у влади перестати її цькувати та поновити на посаді.

6 лютого депутати Львівської облради підтримали звернення до ВРУ та КМУ з вимогою припинити переслідування львівської мовознавиці Ірини Фаріон.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.