Львівські студенти та викладачі вимагають поновити Ірину Фаріон на посаді викладачки НУ "Львівська політехніка" та зупинили її цькування.
Про це повідомив президент благодійного фонду "Україна-Русь" Ростислав Новоженець на своїй сторінці у Фейсбуці.
Вчора, 20 листопада, біля головного корпусу НУ "Львівська політехніка" відбулась акція на підтримку колишньої народної депутатки від ВО Свобода, львівської мовознавиці Ірини Фаріон, яку напередодні звільнили з посади професорки кафедри української мови цього вишу.
У заході взяли участь переважно студенти та викладачі "Львівської політехніки", які направили звернення до керівництва НУ "Львівська політехніка" з вимогою поновити Ірину Фаріон на посаді та провести незалежне розслідування щодо фактів порушення низкою студентів "Кодексу корпоративної культури", які під час мітингу за звільнення Фаріон демонстрували плакати з образливими і нецензурними словами щодо філологів університету.
У разі невиконання цього звернення, викладачі та студенти "Львівської політехніки" погрожують оголосити недовіру ректорату університету та персонально ректору Юрію Бобалу.
Крім цього, в Кабінету міністрів вимагають припинити зовнішнє втручання в освітній та науковий процес в Україні, а також звільнили з посад міністра освіти і науки України Оксена Лісового за перевищення службових повноважень й публічний тиск на керівництво університету й уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця за подання неправдивих і маніпулятивних звинувачень на адресу Ірини Фаріон.
Також учасники акції звернулись до Міністерства внутрішніх справ та СБУ з вимогою перевірити дії організацій "Пряма дія" і ГО "Українські студенти за свободу", а також припинити політичне переслідування й цькування Ірини Фаріон.
На захист Ірини Фаріон учасники акції наголосили, що згідно з рішенням Конституційного Суду від 14 липня 2021 року, яке є остаточним і оскарженню не підлягає, через військову агресію з боку РФ загроза українській мові рівносильно є загрозою національній безпеці України.
Зазначимо, 16 листопада Ірину Фаріон звільнили з посади після студентського мітингу, який організувала ліва організація "Пряма Дія", звинувативши її у ксенофобських поглядах через висловлювання про російськомовних військових, та після того, як СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Фаріон.
Нагадаємо, що раніше ФСБ Росії затримала проукраїнського студента з Криму, електронного листа якого на її підтримку Ірина Фаріон опублікувала у соцмережах.
Через це, а також через висловлювання Ірини Фаріон про російськомовних захисників до Нацполіції та СБУ з цього приводу подав звернення омбудсмен Дмитро Лубінець.
Натомість Ірина Фаріон назвала це черговою провокацією проти неї, а керівництво вишу тоді заявило, що воно не несе відповідальності за висловлювання своїх працівників поза навчальним закладом.