Новини

Правоохоронні органи

Прокуратура провела низку перевірок щодо додержання прав громадян на отримання гарантованих державою пенсій

Прокуратура провела низку перевірок щодо додержання прав громадян на отримання гарантованих державою пенсій

www.gromada.lviv.ua

Прокуратура провела низку перевірок щодо додержання прав громадян на отримання гарантованих державою пенсій

П'ятниця, 11 травня 2012, 10:51

Прокуратура Львівської області провела ряд перевірок з питань додержання вимог чинного законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та щодо правильності призначення і перерахунку пенсій. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Під час перевірок, прокуратура порушила 2 кримінальні справи, внесла 125 подань і приписів, притягнула до відповідальності 47 осіб, в тому числі - 23 особи органів Пенсійного фонду України. Завдяки прокуратурі відшкодовано майже 14 млн. грн.

Зокрема, прокуратура Львова порушила за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) кримінальну справу відносно керівника підприємства, який допустив заборгованість перед Пенсійним фондом України на суму майже 460 тис. грн. Слідство триває.

Крім того, виявлено ряд порушень вимог пенсійного законодавства в частині правильності призначення пенсій, допомог і компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та обґрунтованості видачі документів, що в подальшому слугували підставою для призначення таких.

Зокрема, Стрийська міжрайонна прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за ч.2 ст.367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) відносно колишніх працівників управління Пенсійного фонду України у Стрию та Стрийському районі, з вини яких зайво виплачено пенсії на загальну суму близько 130 тис. грн. На даний час триває розслідування.

Прокуратура Львівської області внесла подання начальнику головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області з вимогою усунути виявлені порушення вимог чинного законодавства.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.