На Львівщині 2011 року було зафіксовано 467 шлюбів у віці до 18 років

Середа, 4 квітня 2012, 12:33

У Львівській області упродовж 2011 року було зафіксовано 467 випадків укладання шлюбів у віці до 18 років. Про це повідомило Головне Управління юстиції у Львівській області.

З них у віці до 16 років чоловіки не укладали шлюбу, а жінок – 18, у віці 16 років уклало шлюб 59 жінок і 4 чоловіка, у 17-річному віці – 394 жінок та 14 чоловіків.

Статистика народжуваності неповнолітніми жінками: у 12-річному віці народилась 1 дитина, 14-річному – 3 дітей, 15-річному – 20, 16-річному – 76 дітей (з них 72 – перші пологи, а 4 – другі пологи). У 17-річному віці народилось 219 дітей (з них 200 – перші пологи, 19 – другі пологи), у 18-річному – 464 дітей (416 – перші пологи, 45- другі, 3 – треті пологи).

Нагадаємо, Верховна Рада України, враховуючи європейський досвід та рекомендації Комітету ООН, ухвалила Закон «Про внесення змін до пункту 1 статті 22 та пункту 2 статті 23 Сімейного кодексу України щодо підвищення шлюбного віку». Із прийнятого закону вбачається, що його дія не поширюється на осіб, які подали заяву про укладення шлюбу до набрання ним чинності. Закон набирає чинності з наступного після опублікування дня.

Так, Закон встановлює шлюбний вік для чоловіків та жінок у 18 років. До прийняття цих змін шлюбний вік для жінок становив 17 років, для чоловіків – 18.

Також передбачається, що за рішенням суду може бути надано право особі, якій виповнилося 16 років (тоді як попередня норма передбачала встановлення мінімального шлюбного віку на рівні 14 років).

Метою цього закону є запровадження більш цивілізованого і відповідальнішого ставлення підростаючого покоління до шлюбно-родинних відносин, - коментують народні депутати. З точки зору готовності до сімейного життя за критеріями фізичної, моральної та соціальної зрілості і жінки, і чоловіки повинні мати рівні права на санкціонований вступ до шлюбу, тому пропонується встановити однаковий шлюбний вік як для чоловіків, так і для жінок, на рівні 18 років.

Подібний принцип діє у Швейцарії, Швеції, Польщі, Болгарії, Росії. Білорусі та багатьох інших країнах. Таким чином сімейне законодавство приводиться у відповідність до міжнародних стандартів.

У шлюб повинні вступати громадяни, які готові до сімейного життя, готові брати на себе сімейні обов’язки,  нести відповідальність, дбати одне про одного, забезпечувати належний матеріальний рівень та благополуччя молодої сім’ї.

С

 

Мітки: закон, Львівське обласне управління юстиції, шлюбний вік