Новини

Правоохоронні органи

Сьогодні стартує операція «МАК»

Сьогодні стартує операція «МАК»

transkarpatia.net

Сьогодні стартує операція «МАК»

Понеділок, 21 травня 2012, 10:50

Співробітники управління боротьби з незаконним обігом наркотиків ГУ МВС України в Львівський області (УБНОН) у період із 21 травня до 28 вересня проводитимуть оперативно-профілактичне відпрацювання «МАК-2012», спрямоване на виявлення незаконних посівів маку та конопель, перекриття каналів надходження цих рослин у незаконний обіг та притягнення винних до юридичної відповідальності. Про це повідомляє ВЗГ ГУ МВС України в Львівській області.

«За результатами проведених минулого року аналогічних заходів, співробітники УБНОН ГУМВС виявили 266 фактів незаконного посіву на присадибних ділянках снодійного маку та конопель, вилучили більш як 57 тис. рослин загальною вагою 48 кг», ? зазначив заступник начальника УБНОН ГУМВС полковник міліції Григорій Світлик. – «За ознаками злочину, передбаченого статтею 310 КК України було порушено 220 кримінальних справ, а також 61 протокол про адміністративне правопорушення, за якими на правопорушників накладено штрафів на загальну суму майже 16 тис. грн.», - додав Григорій Світлик.

Законодавство передбачає відповідальність за незаконне вирощування нарковмісних культур. Так, за незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин на господаря накладається адміністративний штраф від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 306 до 1700 грн.).

У разі, коли виявлено незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від ста до п'ятисот рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин – господаря буде покарано відповідно КК України штрафом у розмірі від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 8500 грн.) або заарештовано на строк до шести місяців, або покарано у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.

За незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Стаття 106-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення також передбачає відповідальність за невжиття землекористувачем або землевласником на закріплених за ними ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку у вигляді штрафу від дев'яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 153 до 306 грн.), а на посадових осіб – від 18 до 45 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 306 до 765 грн.).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.