Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

Нацбанк

Нацбанк

ipress.ua

Четвер, 8 грудня 2016, 15:55449

Облікову ставку залишили на рівні 14% річних

Національний банк України вирішив залишити облікову ставку у 14% річних.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Відтак, правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 14% річних. Це пов’язано з необхідністю нівелювати інфляційні ризики для досягнення цілей з інфляції у 2017-2018 роках.

Як наголосили у Нацбанку, у жовтні 2016 року інфляція становила 12,4%. Прискорення споживчої інфляції відбулося переважно внаслідок підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів та ефекту бази порівняння.

Базова інфляція у жовтні майже не змінилася порівняно з вереснем – 6,5%. Контрольованій динаміці інфляції сприяло збереження помірного споживчого попиту, висока пропозиція продовольчих товарів унаслідок великого врожаю та проведення виваженої монетарної політики.

У листопаді 2016 року, за оцінками Нацбанку, інфляція дещо знизилася. А на кінець року споживча інфляція буде близькою до 12%. Також реалістичним залишається досягнення цілей з інфляції у 2017 та 2018 роках (8%+/-2 п.п. та 6%+/-2 п.п. відповідно).

Однак на інфляцію може впливати невизначеність внаслідок посилення політичної напруги, затримка надходження фінансування з МВФ.

Нагадаємо, у квітні Національний банк знизив облікову ставку з 22% до 19% річних, а у травні – до 18% річних, у червні – до 16,5% річних, наприкінці липня – до 15,5% річних, а у вересні – до 15% річних, у жовтні – до 14% річних.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: