Новини

Економіка

Нацбанк

Нацбанк

rbc.ua

Нацбанк змінив коефіцієнти для банківських застав

Вівторок, 8 серпня 2017, 16:28

Нові розміри коригуючих коефіцієнтів набули чинності з 8 серпня.

Про це повідомила пре-служба Національного банку України.

Відтак, Національний банк затвердив нові розміри коригуючих коефіцієнтів за видами активів, які приймаються ним як забезпечення виконання зобов’язань за операціями з рефінансування, операціями прямого репо та операціями за договорами про зберігання запасів готівки.

Захід спрямований на зменшення ризиків при прийнятті від банків застав.

"Національний банк визначає стандартні коригуючі коефіцієнти для облігацій внутрішньої державної позики, згрупованих за такими характеристиками, як валюта номіналу, залишковий строк до погашення, розмір купону та наявність додаткових умов (індексація або погашення шляхом амортизації). Коригуючий коефіцієнт для іноземної валюти та депозитних сертифікатів Національного банку України залишено без змін – 95% та 100% відповідно", – наголосили у Нацбанку.

Також затверджено розмір граничного рівня зменшення обсягу застави на рівні 5%. Це означає, що Нацбанк вимагатиме від банку внесення додаткових активів для виконання зобов’язань лише у разі зменшення вартості застави за операціями з рефінансування, операціями прямого репо або операціями за договорами про зберігання запасів готівки з урахуванням коригуючих коефіцієнтів більше, ніж на 5%.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.