Новини

Політика

Антифашисти вимагають покарати керівництво Турки за намір знести пам'ятник радянським воїнам

Антифашисти вимагають покарати керівництво Турки за намір знести пам'ятник радянським воїнам

nter.net.ua

Антифашисти вимагають покарати керівництво Турки за намір знести пам'ятник радянським воїнам

П'ятниця, 20 квітня 2012, 12:18

Антифашистський комітет України звернувся до прокурора Львівської області з вимогою розібратись у ситуації, що склалась навколо зносу пам’ятника солдатам Другої світової війни у Турці, – повідомив сьогодні, 20 квітня, в коментарі «Варіантам» голова комітету Олександр Калинюк.

За його словами, є кілька вимог до прокурора. Зокрема, притягнути до відповідальності прокурора Турківського району, міського голову а також голову Турківської РДА за невжиття заходів щодо зупинення рішення сесії Турківської міської ради щодо зносу та ексгумації поховань в братській могилі перед будинком Турківської міської ради.

«Закон не передбачає знесення пам’ятників, ексгумацію та перенесення останків солдатів загиблих в Великій вітчизняній війні та їх перепоховання, а зобов’язує вести облік і збереження пам’яток війни. Також ми вимагаємо встановити, за чиїм рішенням була демонтована меморіальна таблиця трьом загиблим прикордонникам на пам’ятнику перед міськрадою. Ми вимагаємо відновити меморіальну дошку, бо відповідно до закону забороняється зміна скульптурних та архітектурних споруд які увіковічнюють пам'ять загиблих у війні» - розповів Олександр Каленюк.

За його словами, якщо звернення до прокурора Львівської області не дасть результатів, будуть звертатись до генерального прокурора України.

Нагадаємо, партія "Єдина Росія" закликала Верховну Раду не допустити знесення пам'ятного знака на братській могилі радянських воїнів у Турці у Львівській області.

Турківський міськрада 4 квітня ухвалила рішення про демонтаж пам'ятного знака на братської могили радянських воїнів у центрі міста. на площі Ринок, а в разі виявлення останків - провести їх перепоховання на кладовищі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.