Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

"Море і риби"

"Море і риби"

Понеділок, 30 вересня 2019, 14:44

Зруйновану мозаїку магазину "Океан" відновлять за 2-3 місяці

Мозаїку на колишньому магазині "Океан" реконструюють за 3 місяці, точний рельєф буде готовий з місяць. 

Про це повідомляє кореспондент "Варіантів". 

Сьогодні, 30 вересня, на території колишнього магазину "Океан" розпочали реставрацію зруйнованої мозаїки Володимира Патика "Море і риби". 

Процес контролює син автора композиції – львівський живописець Остап Патик. Роботи оплачує забудовник ТзОВ "Компанія Ріел-Естейт Груп".

Мозаїку планують повністю відновити за 2-3 місяці. Наразі на локації працюють три фахові майстри та два помічники. Вони повинні закінчити рельєф композиції орієнтовно за місяць. У холод майстри проводитимуть роботи під саркофагом.

Як зазначає Остап Патика, мозаїку відновлять з абсолютною точністю. Майстри використовують ЗD модель, яка дозволяє визначити глибину з мінімальною похибкою. 

"Сьогодні у нас перший день на об'єкті. Вже зібрана бригада. Ми виконуватимемо все поступово по одній третій стіни. За місяць плануємо закінчити рельєф. Після цього можемо братися за колір. Ми ще маємо на об'єкті залишки старої мозаїки. І для реконструкції використовуватимемо матеріал старого зразка. Зі мною відновлення проводитимуть двоє майстрів, які працювали ще з моїм батьком. І мають досвід роботи саме з такою мозаїкою", – розповів Остап Патик. 

Зазначимо, один кілограм мозаїки старого зразка коштує 10 доларів. Сучана ж більша за розміром і дорожча – 35 євро. Також, після знищення від усього мозаїчного комплексу залишилось – 10-12%. 

 

Спостерігати за процесом реконструкції зможуть усі зацікавленні. 

"На разі на об'єкті вже збудували одну третю частину стіни, на яку буде наноситись мозаїка. Зараз ведеться онлайн трансляція відновлення. Сьогодні ми зробимо лінк на неї активним, щоб кожен міг подивитись", – додав заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. 

Нагадаємо, 18 липня інспекція держархбудконтролю виявила, що забудовник знищив історичну мозаїку на будівлі колишнього магазину "Океан", а 22 липня на порталі е-петицій львів'янка зареєструвала петицію з вимогою оприлюднити план реконструкції магазину "Океан" у Львові, затверджений компетентними органами містобудування. Згодом забудовник сплатив штраф 90 тис. грн.

Також, 23 липня, відбулася зустріч Андрія Садового з реставраторами та художниками щодо цієї ситуації, на якій фахівці запевнили міського голову, що відновити мозаїку можливо. А вже 1 серпня у Львівській міськраді повідомили, що після усунення виявлених порушень забудовник знову зможе відновити реконструкцію магазину. Тоді власник компанії запропонував передати місту приміщення на 1000 кв.м, щоб відкрити там дитячу художню та музичну школи. Як зазначив Андрій Москаленко, наразі міськрада готує технічне завдання для будівництва цього приміщення. І презентує його на наступному тижні. 

Зазначимо, маркет "Океан" був збудований у 1982 році. Мозаїку з рибами було створено на основі ескізу відомого львівського художника Володимира Патика. У 2012 році Варіанти поспілкувалися з митцем.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.