Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

децентралізація

П'ятниця, 3 квітня 2020, 13:25

Львівщину планують поділити на шість або сім районів

децентралізація

Мінрегіон затвердив перспективний план Львівської ОДА щодо поділу Львівщини на райони, однак не визначився із створенням Новояворівського району.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.

Мінрегіон спільно з Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів конференцію щодо формування адмінтерустрою Львівської області.

Львівська ОДА подала на розгляд Мінрегіону три варіанти поділу Львівської області на райони – на 6, на 5 та на 7 районів:

- проект поділу області на шість районів: Львівський, Дрогобицький, Червоноградський, Стрийський, Самбірський, Золочівський;

- проект поділу області на п'ять районів: Львівський, Дрогобицький, Червоноградський, Золочівський без Стрийського або без Самбірського;

- проект поділу області на сім районів: Червоноградський, Золочівський, Львівський, Дрогобицький, Новоявірівський, Самбірський та Стрийський.

Зокрема, у міністерстві погодили залишити проект поділу області на шість районів: Львівський, Дрогобицький, Червоноградський, Стрийський, Самбірський, Золочівський, однак рекомендували ще врахувати пропозиції щодо утворення Новояворівського району, пропозицію створення якого подав народний депутат від Львівщини Павло Бакунець.

"Павло Бакунець запропонував виокремити на Львівщині окремий прикордонний район з центром у місті Яворів. Народні депутати Тарас Батенко, Роман Лозинський та Віталій Безгін в цілому підтримали варіант ОДА, але рекомендували доопрацювати з врахуванням пропозицій експертів та щодо утворення Новояворівського району" – йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, 24 лютого Львівська ОДА скерувала в Кабмін перспективний план формування територій громад Львівської області, яким уряду пропонується затвердити Львівську ОТГ у форматі "великого Львова". Відповідно до проекту перспективного плану, об'єднана Львівська ОТГ включатиме, окрім Львова, ще 15 міст і сіл, однак рішення щодо села Сокільники мають прийняти посадовці в уряді. Експерти вважають, що перспективний план Львівщини розробили з порушеннями і без консультацій з громадськістю.
 
Протестуючи проти такого рішення, 3 березня мешканці села Сокільники, Годовиці, Басівки, а також Мурованської ОТГ, Дублян, Малехова та інших громад влаштували акцію протесту перед будівлею Львівської ОДА, 28 лютого мешканці Сокільник і Гамаліївки перекрили трасу на Львів, а 27 лютого перекрили трасу мешканці Малехівської ОТГ.

Через це 12 березня Львівська облрада звернулася до уряду щодо з проханням переглянути перспективний план Львівщини.

Додамо, 21 лютого у Львівській обласній раді проходила міжвідомча обласна робоча група з підготовки пропозицій щодо адмінтерустрою базового рівня Львівської області. Засідання було зірване через протести мешканців. Попереднє засідання цієї комісії відбулося 31 січня, тоді для голови Волицької сільської об'єднаної територіальної громади Марії Дик довелося викликати швидку допомогу.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.