Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Михайло Цимбалюк

Прес-реліз,   Четвер, 3 червня 2021, 13:54

Прожитковий мінімум варто прив’язати до мінімальної зарплати – Цимбалюк

Михайло Цимбалюк

ВРУ ухвалила за основу в першому читанні законопроєкт №3515, який передбачає зміни у формуванні прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення.

Фракція «Батьківщина» має низку зауважень до документа, тому утрималася під час голосування.

Про це в ефірі каналу «Україна 24» повідомив народний депутат від ВО «Батьківщина», перший заступник парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк, інформує прес-служба Львівського обласного партосередку.

За словами політика, законопроєктом пропонується вилучити із Кодексу законів про працю та Закону України «Про оплату праці» норму, що розмір мінімальної заробітної плати не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

«Це може призвести до того, що роботодавці виплачуватимуть працівникам зарплату, нижчу за прожитковий мінімум. Інший важливий аспект, що законопроєктом пропонується прив’язати розмір прожиткового мінімуму до середньомісячної заробітної плати. А доцільніше було б, якби прив’язка була до мінімальної зарплати», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Крім того, у законопроєкті скасовується встановлення різних штрафів у відсотках до прожиткового мінімуму та встановлюються їхні розміри у відношенні до розрахункової величини, тому незрозуміло, як зміняться розміри штрафів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.