Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Соціум

вирубка лісу

Вівторок, 7 вересня 2021, 12:50

Минулоріч на Львівщині загинуло понад 600 гектарів лісів

вирубка лісу

У 2020 році на території Львівської області загинули 622 га лісів, основними причинами назвали шкідників та хвороби.

Департамент екології та природних ресурсів підготував регіональну доповідь про стан навколишнього природного середовища Львівської області в 2020 році.

Згідно із документом, ліси на Львівщині займають площу 694,7 тисяч гектарів, що становить понад 8% загальної площі лісів України. Найбільші масиви лісів зосереджені в Сколівському, Турківському, Старосамбірському, Яворівському та Дрогобицькому районах, найменші – у Городоцькому, Самбірському та Пустомитівському районах.

На кінець 2020 року в області більше 27 тисяч гектарів лісів були пошкодженими шкідниками та хворобами, з них 622 гектарів загинуло, що на 181 гектар більше, ніж у 2019 році.

Також основними причинами загибелі лісових насаджень назвали вплив несприятливих погодних умов: вітровали, сніголоми, підвищення та пониження рівнів грунтових вод.

Однак у доповіді немає жодної згадки про незаконні вирубки та господарську діяльність людини.

Нагадаємо, у 2019 році минулоріч на території Львівської області було винищено 441 га лісів, а у 2018 році загинуло 514 га лісів, з них 511 га – хвойні дерева. Також у липні 2018 року уряд ініціював перевірки усіх лісгоспів України щодо незаконної вирубки та продажу лісу. Загалом на Львівщині за вирубку лісу до відповідальності того ж року притягнули близько 60 посадовців.

Однак вже у червні 2019 року у Львівській ОДА заявили, що проблема незаконних рубок в області – вирішена, а найпроблемнішим райом назвали Старосамбірський.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.