Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Андрій Садовий

Фб Христини Процак

Середа, 3 листопада 2021, 16:20

Генпрокуратура взяла Садового за одне місце заради землі під нове сміттєзвалище

Андрій Садовий

Суд визнав протиправною бездіяльність Львівської міськради щодо Грибовицького сміттєзвалища та зобов'язав виділити землю під новий полігон.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора на своїй сторінці у Фейсбуці.

Верховний Суд зобов'язав Львівську міськраду припинити вивезення відходів на сміттєзвалище поблизу села Великі Грибовичі, виділити земельну ділянку під новий полігон, а також визнав протиправною бездіяльність міськради щодо Грибовицького сміттєзвалища.

Мерію Львова звинувачують у тому, що вона не забезпечила закриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів, не провела його рекультивацію та вибір земельної ділянки для створення нового полігону, а також не побудувала завод з перероблювання відходів та сміттєсортувальний комплекс.

"Сміттєзвалище поблизу села Великі Грибовичі незаконно використовується понад три експлуатаційні періоди. Головним державним санітарним лікарем Львівської області ще у 2003 році винесено постанову про припинення його експлуатації. Порушення при використанні полігону підтверджено актом перевірки Державної екологічної інспекції у Львівській області та іншими доказами. Програмами поводження з відходами на 2010-2013 та 2014-2018 роки, іншими рішеннями міської ради передбачено вжиття заходів для закриття сміттєзвалища та пошуку ділянки для облаштування нового сучасного полігону з належними інженерними системами та сміттєпереробним заводом.

Разом з тим, необхідних для цього заходів виконавчим комітетом та міським головою не вжито, у зв’язку з чим судами встановлено факт невиконання відповідачами своїх зобов’язань щодо забезпечення екологічної безпеки та підтримання екологічної рівноваги, що суперечить інтересам держави" – йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, у вересні 2020 року ДАБІ дозволила міськраді розпочати рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, а у липні 2021 року місто підписало контракт на будівництво сміттєпереробного комплексу на вул. Пластовій з польською компанією Control Process S.A. 

Крім цього, з 2017 року львівське сміття вивозять на інші полігони в області та Україні. Наприкінці липня минулого року три вантажівки із львівським сміттям затримали на Житомирщині, а на початку серпня того ж року львівське сміття виявили на Вінниччині.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.