Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

теплопостачання

Четвер, 4 листопада 2021, 11:30

Львівські депутати вимагають в уряду запровадити надзвичайний стан на енергоринку

теплопостачання

Через високі ціни на природний газ понад 60% підприємств Львівщини можуть стати збитковими.

Сьогодні, 4 листопада, на сесії Львівської міської ради депутатка Львівської міської ради від фракції "Самопоміч" Оксана Динік звернулася до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та голови Верховної ради Руслана Стефанчука з вимогою запровадити надзвичайний стан на ринку енергоносіїв.

Депутати просять уряд прийняти постанову про визнання поточної ситуації на ринку природного газу кризовою ситуацією рівня надзвичайної ситуації в розумінні статті 6 Закону України "Про ринок природного газу". 

"Ситуація критична і потребує термінових дій влади для захисту промисловості та економіки України. За статистичними даними по факту жовтня і попереднього прогнозу листопада більше ніж 60% підприємств нашого регіону будуть збитковими вже за результатами третього-четвертого кварталу через вартість енергоносіїв, через неможливість отримати енергоносії, яка дозволить виробництвам бути конкурентоспроможними і не перекладати кінцеву вартість свого продукту на споживача. Зараз українські товаровиробники вимушені реагувати на стрімке зростання ціни на природний газ і це призведе не тільки до здорожчання кінцевого продукту − хліба, м'яса, і решта, але і для якихось підприємств буде необхідність звільнити, якщо не всіх, то частину працівників, які підуть на біржу. Тому це є загрозою для розвитку нашої економіки" − повідомила Оксана Динік.

Відповідно до звернення, депутати також просять розробити та впровадити цільові програми підтримки компаній, зокрема шляхом надання їм антикризових кредитів, зменшення податків тощо.

Нагадаємо, у Львові виконком дозволив підвищити вартість теплопостачання для підприємців та бюджетних установ міста.

Додамо, у громадах області, де є багато соціальних і культурних комунальних установ, виникають серйозні проблеми із пошуком коштів на теплопостачання.

А 11 жовтня, обласна комісія ТЕБ і НС визнала надзвичайною ситуацію із відсутністю газопостачання бюджетних установ, більшість із яких не уклали договорів на постачання природного газу.

Зазначимо, 30 вересня місцева влада, "Нафтогаз" та уряд підписали меморандум щодо незмінних цін на тепло для населення протягом опалювального сезону, згідно із яким, щоб частково компенсувати витрати із бюджет громад, у 2022 році держава передасть до місцевих бюджетів податок на доходи фізосіб у розмірі 4% – не менше 11 млрд грн.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.