Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Михайло Цимбалюк

Прес-реліз,   Вівторок, 14 грудня 2021, 17:30

Цимбалюк про ефективну систему соціального захисту

Михайло Цимбалюк

Нардеп Михайло Цимбалюк вважає, що проблема створення ефективної системи соціального захисту учасників бойових дій на сьогодні є вкрай актуальною.

Про це повідомив народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, інформує прес-служба Львівського обласного партосередку.

«Проблема створення ефективної системи соціального захисту учасників бойових дій на сьогодні є вкрай актуальною. У період проведення війни на Сході, наша держава переживає новий досвід державного управління.

Надзвичайно важливо, щоб кожен громадянин України, який став на захист в складний період, відчував опіку держави, яка скерувала його на захист кордонів.

Так, станом на липень цього року в Україні 423 076 осіб, які отримали статус учасника бойових дій із числа осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, серед яких 21 789 жінок. При цьому статус учасника бойових дій в 2020-2021 роках надано 1228 громадянам з числа добровольців.

Якщо ми живемо у правовій державі, то рішення суду, яке вступило в законну силу, обов’язкове до виконання всіма органами державної, місцевої та іншої влади. Я знайомий з військовослужбовцями, які отримували поранення в зоні АТО, і ці медики їх витягували на собі, лікували і зберігали життя. Ці люди – легенди і справжні герої. І наше завдання, щоб вони не ходили по судах. Ганьба посадовцям, якщо вони своїми діями чи бездіяльністю спонукають наших ветеранів ходити по бюрократичних кабінетах і випрошувати те, що вони заслужили своєю бойовою історією.

Під час слухань у Комітеті ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, які відбулися сьогодні, зазначалося, що існують проблемні питання щодо визначення статусу учасника бойових дій. Потребує уточнення перелік документів, які є підставою для віднесення особи до певної категорії ветеранів війни. Проблемним є питання складності та тривалості процедури отримання відповідних статусів. Також, на думку учасників слухань, потребує врегулювання питання пільгового обчислення стажу (вислуги років), часу проходження служби, протягом якого громадянин захищав Батьківщину.

Офіс Генерального прокурора звернув увагу на випадки надання статусу учасника бойових дій особам, засуджених за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів у період участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях», – зазначив Михайло Цимбалюк.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.