Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Михайло Фрідман

П'ятниця, 7 жовтня 2022, 12:48

Суд арештував товарні знаки невільника Фрідмана

Михайло Фрідман

Суд арештував товарні знаки компанії "Альфа-груп", одним з власників якої є російський бізнесмен Михайло Фрідман.

Про це повідомляє Економічна правда.

Бюро економічної безпеки України заявило про арешт товарних знаків компанії російського олігарха на 2 млрд грн. У Бюро економічної безпеки назву компанії не розголошують, проте, за даними Економічної правди, йдеться саме про "Альфа-груп".

"За ініціативи Бюро економічної безпеки України накладено арешт на товарні знаки загальною вартістю понад 2 млрд грн, що належать кіпрській компанії. Ця офшорна компанія використовувалась українською фінансовою установою під час виведення активів за межі України. Український банк, його материнський банк у РФ та офшорна компанія пов'язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, серед яких відомий російський олігарх" – наголошують у Бюро економічної безпеки.

Як встановило слідство, торгові знаки раніше належали материнському банку "Альфа-груп" у РФ, а у 2021 році, з метою використання умов пільгового оподаткування, вони були переоформлені на кіпрського нерезидента.

За час, коли торгові знаки належали приватному російському банку, за 3 роки їх використання український банк сплатив 1,4 млн грн, а вже після переоформлення прав на ці ж торговельні знаки на офшорну компанію, величина ставки роялті для їх використання в Україні збільшилася у понад 1200 разів, що еквівалентно 16,4 млн доларів.

Менш ніж за рік використання цих знаків український "Альфа-банк" сплатив на адресу кіпрського нерезидента понад 248 млн грн.

Станом на червень 2022 року Михайло Фрідман володіє 32,86%  "Альфа-Банку Україна", Пьотр Авен – 12,4%, Андрій Косогов – 40,96%. Ще 9,9% має італійська UniCredit, а 3,87% належить американської організації The Mark Foundation for Cancer Research. Усі акціонери володіють банком через люксембурзьку ABH Holdings S.A.

Нагадаємо, у липні Михайло Фрідман та інші власники українського "Альфа-Банку" прийняли рішення перейменувати банк на "Сенс Банк", щоб не асоціюватися з російським "Альфа-Банком". Також раніше НБУ дозволив "Альфа-Банку" й надалі працювати в Україні.

Михайло Фрідман – російський олігарх, уродженець Львова, який з 28 лютого цього року потрапив під санкції Євросоюзу, а з 15 березня – під санкції Великої Британії. Він заявляв, що планує докапіталізувати "Альфа-Банк Україна" на 1 мільярд доларів.

Українська філія російського банку "Альфа-Банк Україна" з 2011 до 2018 року була титульним спонсором фестивалю Alfa Jazz Fest, який з 2018 року називається Leopolis Jazz Fest.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.