За даними Мінсоцполітики у Львівській області зафіксували 50 тисяч внутрішньо переміщених українців.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України на своїй сторінці у Фейсбуці.
Станом на 9 квітня, за даними Мінсоцполітики, найбільше внутрішньо переміщених українців зафіксували у шести областях. Зокрема, це:
- Вінницька область – 55 тисяч;
- Львівська область – 50,5 тисяч;
- Хмельницька область – 47,4 тисячі;
- Полтавська область – 46,1 тисячі;
- Закарпатська область – 44 тисячі;
- Черкаська область – 42 тисячі.
Як пояснила міністерка соцполітики Марина Лазебна, наразі триває робота із запуском онлайн реєстрації внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернень за допомогою на проживання через Портал Дія.
"Мінсоцполітики запропонувало, а уряд ухвалив рішення, яким внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Відповідно до цих змін термін звернення за отриманням допомоги на проживання з березня 2022 року продовжено. Якщо раніше було передбачено, що з березня допомогу на проживання отримають переселенці, які звернулись за її отриманням до 14 квітня, то тепер цей строк подовжено до 30 квітня 2022 року включно" – додала Марина Лазебна.
Нагадаємо, 8 квітня голова Львівської ОВА Максим Козицький заявив, що всього на території області знаходиться 450 тисяч переселенців. Натомість 7 квітня зазначалося, що всього в області офіційно прийняли та розселили 289 тисяч осіб.
За даними Укрзалізниці, станом на 28 березня, з початку російського вторгнення швидкісними поїздами з областей, де тривають бойові дії, до Львова евакуювали 158 тисяч переселенців, які або оселилися на території Львівщини або виїхали до країн Євросоюзу.
Також 9 березня міський голова Львова Андрій Садовий порахував, що за два тижні війни Львів прийняв майже 200 тисяч переселенців. У місті виділять земельні ділянки для будівництва нового житла, а також Львові створили Центр підтримки, який збирає запити для працевлаштування переселенців. За словами мера, у Львові після війни на постійне проживання залишаться близько 50 тисяч переселенців.
Додамо, що на "Арені Львів" працює контактний центр, який приймає людей, що прибувають з залізничного вокзалу, приїжджають автобусами та приватним транспортом. Там вони отримують направлення на поселення.